Підсумки роботи Пенсійного фонду підбили у регіоні

8 Лютого 2019

Кожен третій житель Харківщини – пенсіонер і має гарантовано отримувати пенсію. Про це зазначив заступник губернатора Михайло Черняк під час колегії, присвяченої підсумкам роботи Пенсійного фонду області за минулий рік.  На захід прибув і голова правління Пенсійного фонду України. Він повідомив – в Україні мають запровадити щорічну індексацію пенсій.

У приміщенні Пенсійного фонду Харківської області підбили підсумки минулого року. Захід пройшов за участі заступника губернатора Михайла Черняка.  Він каже – дві тисячі вісімнадцятого вдалось значно скоротити заборгованість по виплатам до Пенсійного фонду.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Загальний результат ми маємо – скоротилась заборгованість по виплатам до Пенсійного фонду майже на 57 мільйонів гривень, скорочення кількості людей, які працюють і отримують заробітну плату нижче мінімальної на 15 тисяч за рік,  зростання кількості людей, які є застрахованими особами й мають перспективу офіційно отримувати соціальні гарантії від держави, сплачуючи соціальні внески.

Михайло Черняк зазначив – це результат спільної праці установи та обладміністрації на чолі з губернатором Юлією Світличною. Нині кожен третій житель Харківщини – пенсіонер і має гарантовано отримувати пенсію.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Бачимо позитивні зміни. Ми розуміємо, які є реалії, наскільки приділяє цьому увагу голова області Юлія Світлична, яка спілкується з колективами. Сьогодні проводимо роботу щодо збільшення виплат по фондах заробітної плати, вирішуються питання детінізації – все це дозволяє наповнювати Пенсійний фонд.

Завітав на колегію голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус. Він каже – Харківська область є лідером із впровадження новацій. Це, зокрема, стосується роботи Регіонального центру надання адмінпослуг.

Євген Капінус, голова правління Пенсійного фонду України 

Харківська область є одна з лідерів, ми відвідували прозорий офіс, як на мене – це одна з показових фішок. Місцева влада намагається створити належні умови для людей. Щоб вони на належному рівні отримувала послуги, які надає держава. Дуже вдячний керівництву області за те, що підтримується  питання щодо наповнення сплати єдиного соціального внеску, оскільки це ті кошти, які на сьогодні йдуть на підвищення заробітної плати.

Голова правління Пенсійного фонду України зазначив, що цьогоріч в Україні запланована індексація пенсій. Вона має стати щорічною. Це робиться для того, аби утримувати рівень пенсійного забезпечення на тому ж рівні, який отримують так звані «нові» пенсіонери.

Євген Капінус, голова правління Пенсійного фонду України 

Щоб не було як в попередні роки – пенсіонери, чим дальше від того моменту як вийшли – тим отримували нижчий рівень пенсійного забезпечення. В 19-му році запланована індексація, запланована як постійний рівень індексації щорічної. В 19-му році вона буде запроваджена в перший раз. Ми сподіваємося, що це буде давати пенсіонерам належне забезпечення на постійній основі.

Нині питання своєчасних виплат пенсій жителям регіону знаходиться на особистому контролі голови Харківщини – Юлії Світличної.

Кристина Загребельна.