Підсумки поїздки делегації Харківської області до Варшави

17 Травня 2019

Харківські підприємства готові до співробітництва з польськими партнерами і  чекають зустрічну делегацію для ділових перемовин. Наразі Польща готує зустрічний візит і обіцяє створити декілька взаємовигідних контрактів.

Такими є результати візиту делегації Харківської області на чолі із її керівницею Юлією Світличною  до Варшави.

Разом із головою Харківської облдержадміністрації Юлією Світличною, керівництвом області та депутатами облради столицю Республіки Польща  у травні відвідали представники промисловості та аграрного сектору регіону. Вони взяли участь у зустрічі з керівництвом Польсько-азіатської торгової палати. У Польщі харківські бізнесмени презентували можливості своїх підприємств і досягли домовленостей про зустрічні візити партнерів.

Сторони домовилися про те, що напрацюють близько 5-6 конкретних проектів за участю польських та харківських бізнесменів, які й стануть предметом переговорів у Харкові.

Серед підприємств, які вже готові до переговорів з польськими партнерами, – «Харківський плитковий завод».

Назар Ванюшин, комерційний директор «ХПЗ»

Для нас Польша – это очень важный и перспективный рынок. С одной стороны, Польша растет быстрее всех в Европейском Союзе, с другой – рынки на Востоке закрывающиеся подстегивают нас улучшать качество продукции и переориентироваться на западные рынки. Мы высказали свою заинтересованность в увеличении объемов продаж в Польше, а именно – в выходе на прямые контракты с девелоперскими компаниями, производителями керамической плитки по поставкам тех сырьевых материалов, которыми занимается наша керамическая группа. На встрече с представителями польской стороны была высказана очень большая заинтересованность, и мы договорились более подробно обсудить наши и их предложения и провести еще одну встречу – уже в Харькове.

Свою зацікавленість у розвитку україно-польського бізнесу висловив і президент Польсько-азіатської торгової палати Янош Пехоцінські.

Януш Пехоцінскі, президент Польсько-азіатської торгової палати 

Цю місію ми зробимо та прилетимо до Харкова, то не будемо говорити про дружбу, тому що вона є. Ми не будемо говорити про те, що потрібно що-небудь робити. Ми будемо робити вже конкретні кроки, дайте мені 5 партнерів і ми поговорим, що будет.

Під час робочої поїздки до Республіки Польща делегація Харківської області зустрілася з керівництвом центрального польського регіону – Мазовецького воєводства, провела переговори у Варшавському університеті та взяла участь в екологічному форумі, що відкривав Зелений тиждень ЄС-2019 у Варшаві.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Ми наразі шукаємо нові проекти для того, щоб підвищувати економічну співпрацю, підвищувати екологічний рівень тих процесів, які проходять на території області, ну, і звичайно, досвід такого великого воєводства, яке має такі великі показники, для нас будуть дуже дієвим і дуже корисним. Ми також маємо деякі практики – і європейські, і свої власні, тому я думаю, що наша спільна співпраця буде дуже плідна для наших обох держав.

Очільниця Харківщини також запросила польську сторону взяти участь в Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи», якій відбудеться восени.

Ольга Сітковська.