Підприємство «Комунар» освоює нові ринки збуту

25 Лютого 2019

До 2016 року показники підприємства були доволі невтішними, але за останні кілька років  стан справ на заводі поліпшився, підприємство стало прибутковим. На підприємстві суттєво збільшилася заробітна платня працівників, зросли обсяги виробництва. Впродовж  2019-го року рівень виробництва планують збільшити ще на 30 відсотків.

Анатолій Яременко,  Генеральный директор ДНВП «Об’єднання Комунар»

Это выполнимая задача. Портфель заказов у нас сформирован на 100%. 96% – это внутренний рынок. 4% – это экспорт продукции.

Серед напрямків, за якими «Комунар» працює сьогодні  – космічна та авіаційна  галузі,  виконання замовлень для підприємств «Укроборонпрому», виробництво вимірювальних приладів. Вагома частина з портфелю замовлень на 2019-2010-й роки належить державі.

Анатолій Яременко,  Генеральный директор ДНВП «Об’єднання Комунар»

Госзаказы  у нас присутствуют по специальной тематике. Здесь можно рассматривать все  виды работ по бронетанковому направлению. Это сотрудничество с нашим харьковским бронетанковым заводом имени Малышева, КБ Морозова. Частично небольшой объем есть с «Мотор Сич» и перспектива – работа над созданием ракетного комплекса.

Підприємству вдалося переорієнтуватися із російського ринку на внутрішньоукраїнські замовлення. Завод працює і над пошуком нових ринків збуту.   На підприємстві випускають продукцію світового рівня. Тож отримати необхідні сертифікати для виходу на  міжнародні ринки  не складно, запевняє директор підприємства Анатолй Яременко.

Анатолій Яременко,  Генеральный директор ДНВП «Об’єднання Комунар»

Продукция по водомерам и приборам учета электроэнергии, она мирового уровня по качеству, по разработкам. Потому мы имеем такую возможность техническую. Есть у нас большое желание. И в планах по этому году мы должны начать производство приборов учета воды для иностранного потребителя.

Але головними партерами підприємства  залишаються вітчизняні споживачі та державні компанії. Окремий напрямок роботи – співпраця з «Укрзалізницею».  Сьогодні на заводі «Комунар» випускають усе внутрішнє обладнання для вагонів вітчизняної залізниці. Взаємодія була налагоджена за підтримки губернатора області Юлії Світличної.

Анатолій Яременко,  Генеральный директор ДНВП «Об’єднання Комунар»

В прошлом году была такая проблема по «Укразализныце». У нас ряд подразделений оставались без загрузки. Юлия Александровна  в начале года посетила наш завод, посмотрела и увидела тот объем работ, которые мы можем выполнять. И активно мы начали в этом направлении сотрудничать. Она два раза обращалась к Гройсману. Она форсировала  проведение тендера по «Укрзализныце» и, в конце концов, этот тендер состоялся. Предприятие получило  загрузку.

Співпрацю з головою області комунарівці називають доброю традицією. За участі губернатора на заводі другий рік поспіль проходять наради за підсумками  року, що минув. Спільно планують і рік наступний. Та виробничими питаннями взаємодія колективу і керівництва  області не обмежується. Більше року на підприємстві працює  приймальня Юлії Світличної.

Анатолій Яременко,  Генеральный директор ДНВП «Об’єднання Комунар»

Люди обращаются с разными проблемами –  где-то медицинское обследование, где-то – экологические вопросы, где-то – маршруты, может быть, неправильно  организованы. Оказывается всестороння помощь и решаются те вопросы, где предприятие само не могло бы справиться. А это, в свою очередь, проводится паралель между сохранением рабочих мест, Люди знают, что они там или здесь будут защищены и это способствует атмосфере нормальной творческой в коллективе.

Сьогодні на «Комунарі» працює понад 1800 співробітників. У 17-му році зарплата на заводі  зросла на 40%,  у 2018-му – ще на 20%. Голова області наголошує на тому, аби рівень соціальних гарантій на підприємствах області зростав.  Зі свого боку гарантує всебічне сприяння щодо розширення портфелю державних замовлень та міжнародного ринку збуту  продукції харківських підприємств.

 Ольга Шевченко.