Підозрюваного у причетності до нападу на харківського оператора відпустили під цілодобовий домашній арешт

13 Червня 2019

Сергія Козлюка, підозрюваного в причетності до нападу на харківського оператора Вадима Макарюка, відпустили під цілодобовий домашній арешт із необхідністю носити електронний браслет. Засідання у Київському райсуді Харкова, де обирали запобіжний захід тривало вчора до пізнього вечора. Суддя не задовольнила клопотання прокуратури, яка просила про тримання підозрюваного під вартою у СІЗО. Прокуратура готує апеляційну скаргу.

Віта Дубовик, прес-секретар прокурора Харківської області

Ризики наступні: можливість переховуватися від слідства, можливість впливати на потерпілого та свідків, дані йому відомі особисті, тому така можливість зберігається. Знищувати докази у кримінальному провадженні або впливати якимось іншим негативним чином на хід досудового розслідування.

Нагадаємо, харківський журналіст постраждав під час зйомки конфлікту на території ТЦ «Барабашово» ввечері 7 червня. Його побили та пошкодили відеокамеру. Наразі 36-річний оператор знаходиться у лікарні в тяжкому стані. На даний момент встановлений один із підозрюваних. За даними слідства, зловмисник погрожував оператору, а після того, як Вадим Макарюк був змушений покинути місце події, разом із співучасниками конфлікту почав переслідувати його та вистрелив у бік співробітника ЗМІ зі стартового пістолета. Підозрюваному інкримінується скоєння злочинів, зокрема – перешкоджання професійній діяльності журналіста; погроза вбивством, насильством чи пошкодженням майна щодо журналіста та хуліганство. Досудове розслідування триває.