Під час пандемії коронавірусу та карантину засоби індивідуального захисту стали майже недоступними

4 Травня 2020

Під час пандемії коронавірусу та карантину засоби індивідуального захисту стали майже недоступними і не тільки через дефіцит, а і через ціну. Тож далі про людей, яким допомогли небайдужі.

Зміівский район сьогодні в першій трійці по Харківській області за кількістю хворих на Covid-19. Захистити себе від вірусу люди можуть масками, втім, їх у продажу на всіх не вистачає, та й  ціни не сприятливі для простих людей, говорять місцеві.

Вот, если я получила полторы пенсии, с чего я буду их менять? Септики, салфетки, тут ещё терпимо можно, а в аптеке – 70 гривен, ну разве можно? И 20 гривен – маска, с чего его брать.

Чи ефективні саморобні маски із тканини досі так і не зрозуміло, а от медичну маску слід змінювати кожні дві години та далеко не кожен може собі це дозволити.

Одна маска – 35 гривен. Я им говорю: «Вы что, совсем подурнели? 35 гривен -одна маска».

Допомогти людям взялись  представники політичної партії «Опозиційна платформа-ЗА ЖИТТЯ». Всім перехожим безкоштовно вони роздали по упаковці медичних масок, що збереже у гаманці кожного, хто отримав  ці засоби індивідуального захисту, мінімум 200 гривень.

Віталій Завгородній, керівник молодіжної організації “Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ” у Харківській області

Сегодня эпидемия только нарастает и, особенно это касается незащищенных слоев населения. Сегодня многие молодые и работоспособные люди, оставшиеся без работы, не могут себе позволить эффективную защиту, покупать маски, потому что маска носится 2-3 часа.

Також безкоштовні маски отримали і продавці ринку, адже через великий потік покупців вони у зоні ризику, а захищати себе вимушені самі.

А что делать? Покупаем. Многоразовые стираем, проглаживаем. Очень обязательно, чтоб люди имели средства защиты. Это же наше здоровье, здоровье окружающих, наше здоровье. Спасибо большое.

Всього у Харківській області від «Опозиційної платформи – ЗА ЖИТТЯ» роздадуть понад 50 тисяч безкоштовних масок, тим хто цього потребує.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.