Петро Порошенко зустрівся із міністром закордонних справ Королівства Норвегія.

6 Вересня 2018

Сьогодні Президент України Петро Порошенко зустрівся с міністром закордонних справ Королівства Норвегія. Зокрема, йшлося про інвестиції.

Сьогодні Президент України разом з міністром закордонних справ Норвегії взяли участь у церемонії міжнародного підписання договорів із реалізації інвестиційних проектів. 450 мільйонів доларів – таку суму Норвегія виділила Україні для будівництва комплексу вітрових електростанцій в Херсонській області.

Петро Порошенко, Президент України 

Я думаю, що ця подія, з якої  ми почали наші переговори, також є свідченням надзвичайно ефективних економічних відносин і перспективи співпраці між нашими країнами. Бо вона має декілька складових. Перше – це енергетична безпека і 250 мегават енергії, які здатні будуть забезпечити більш, ніж третину споживання всієї Херсонської області, дають надійне і ефективне постачання з відновлюваних джерел енергії.

Глава держави підкреслив, що  такі інвестиції – це доказ послідовної підтримки суверенітету і територіальної цілісності України зі сторони уряду і народу Норвегії.

Петро Порошенко, Президент України 

Інвестиція норвезької компанії в декількох кілометрах від адміністративного кордону з окупованою територією є твердим переконанням, що ця територія буде звільнена, Крим є українським. А Норвегія і Україна займає спільну надійну позицію щодо необхідності дотримання міжнародного права і деокупації Криму.

У свою чергу, міністр запевнила, що її країна і надалі підтримуватиме Україну в боротьбі з окупантами.

Іне Еріксен Серейде, міністр закордонних справ Королівства Норвегія

Со стороны Норвегии мы полностью поддерживаем те ограничивающие меры, которые существуют в отношении России. Мы также продолжаем координацию этих мероприятий в рамках ЕС и мы полностью согласны с этими мерами.

Крім того, підтримка з боку Норвегії буде проявлятися і шляхом фінансування реформ в Україні.

Юлія Котелевська.