Перспективи економічного та соціального зростання регіону

6 Березня 2019

На Харківщині розроблятиметься стратегія розвитку регіону на період до 2027 року. До створення документу залучать фахівців та громадськість.

Чинна зараз стратегія розвитку регіону розрахована до 2020 року. Згідно з законодавством, вже зараз необхідно розпочинати роботу над створенням нового головного стратегічного документу області. Це глобальний процес на законодавчому рівні, до цього питання підійшли комплексно, як ніколи раніше – зауважила голова області  Юлія Світлична. Розвиток територій залежить від того, який курс взяти. Так, через добре виважений курс розвитку, за останні два роки вдалося домогтися зростання показників, яких не було раніше.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Нам вдалося зорієнтувати програму соціально-економічного розвитку і побудувати економіку так, щоб була і економічна складова, і соціальна направленість – такий баланс дуже важливо витримати. Стільки, скільки було зроблено ремонтів інфраструктури і мати при цьому ще і рівень зростання економіки, потрібно було попрацювати і з підприємствами, і з громадою.

До робочої групи, яка працюватиме над стратегією майбутнього розвитку регіону,  увійдуть 150 фахівців. Окрім представників депутатського корпусу та профільних спеціалістів, залучать представників громадськості. Щодо перспектив економічного та соціального розвитку Харківщини на цей рік, то у обласної влади достатньо великі плани.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрацїї 

Хочу зазначити, що на 19-й рік уже заплановано більше 700 проектів, це і соціальні, до інфраструктурних, впевнений – у 2019 році результати будуть ще більш оптимістичними. У 2018 році було профінансовано 203 об’єкти, на сьогодні внесено 700, але я впевнений, що це не остаточний показник і ця цифра буде збільшуватися.  Це об’єкти, починаючи від будівництво шкіл, садочків, об’єкти «Енергії світла», тобто це всі об’єкти, котрі несуть позитивний результат для діяльності області і громади.

Нагадаємо, що основними галузями, що роблять Харківщину конкурентною на українському та європейському ринках – це  машинобудування  та сільське господарство, харчова галузь, промисловість, IT-технології.

Анна Почапська.