Перспективи економічного та соціального розвитку регіону обговорили депутати облради на постійній комісії

25 листопадаа 2019

Як закінчується фінансовий рік на Харківщині та які перспективи економічного та соціального розвитку регіону – ці та інші питання були  розглянуті  сьогодні депутатами постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва на чолі з головою комісії Юлією Світличною.

На початку засідання комісії депутати обговорюють закінчення так званого паперового документообігу в стінах обласної ради. Вже невдовзі вся робота відбуватиметься у електронному вигляді.

Юлія Світлична, голова комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва 

На заседании комиссии мы рассмотрели два очень важных вопроса жизни области на 2020 год – программа социально-экономического развития и бюджет. Очень хорошо, что бюджет страны был принят раньше и у нас будет возможность определить недостоящее финансирование и доложить его, изменения должны быть, но изменения к лучшему и люди должны это почувствовать.

Низку зауважень зробила Юлія Світлична до проекту бюджету на наступний рік та до програми соціально-економічного розвитку населення.

Юлія Світлична, голова комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва 

Были некоторые замечания по увеличению надбавок по культуре, по обеспечению сферы здравоохранения науки и капитальных инвестиций, люди ждут продолжения строительства,  сделали акцент на том, чтобы дофинансировать сферу социально-незащищенных верств населения, это касается обеспечения чернобыльцев, инвалидов, детей-сирот и других социально незащищенных верств, которые нуждаются в помощи.

Юлія Світлична була обурена фактом того, що державні субвенції на наступний рік для Харківщини суттєво знижені, за словами депутатки, потрібно зробити все можливе, щоб на собі це не відчули жителі Харківщини, які останні три роки бачили зростання обсягів будівництва та розвитку в регіоні.

Юлія Світлична голова комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва 

Наша однозначная позиция, чтоб облбюджет финансировал все сферы на уровне 19-го года, надо провести анализ статей, финансирования на ту или иную сферу и изыскать возможность по обеспечению, чтобы люди не чувствовали ущемления по разным сферам хоз. деятельности, это касается и заработной платы, и работа предприятий, организаций на территории Харьковской области.

Особисто Юлія Світлична, під час керування регіоном протягом трьох років, домоглася того, що  з обласного бюджету виділялися кошти на тридцятивідсоткову надбавку до заробітньої плати для працівників академічних театрів області. Зараз Світлична ставить за мету відстояти права цих людей і в бюджеті наступного року.

Юлія Світлична, голова комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва 

Мое твердое решение, что такую практику нужно продолжать, у людей небольшая зарплата, культуру нужно поддерживать на 2020 год, надо запланировать это надбавку в полном объёме, чтобы люди смогли получать эту минимальную надбавку, это минимальное финансирование. Эта норма пока не учтена в полном объёме, я надеюсь, что Департамент финансов доработает и внесет финансирование данной сферы. То, что было достигнуто в 19-м году, надо, как минимум, сохранить этот уровень.

Це стосується і закладення коштів в обласному бюджеті на єдиноразові виплати людям, що опинилися у скрутному становищі, найчастіше кошти люди просять на лікування – говорять Юлія Світлична.

Ці та інші питання будуть винесені на наступну сесію обласної ради, що  відбудеться вже 5 грудня.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.