Перший відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу на податкову тематику відбувся у Харкові

25 Лютого 2019

Перший відбірковий етап Всеукраїнського мистецького конкурсу на податкову тематику відбувся у Харкові. Журі, у складі якого,  художники та податківці, зібралось у Головному управлінні Державної фіскальної служби в Харківській області, аби визначитись із кращими роботами школярів. На заході побувала Олена Павличенко.

Школярі Харківщини малюють про податки.  З більш ніж 100 кращих робіт на тему «Податківець майбутнього» від учнів 1-9 класів обрали ті, що попрямують до Києва на фінальний відбір.

Яна Чуб, начальник управління комунікацій ГУ ДФС в Харківській області 

На этой стене у нас расположены рисунки детей до 10 лет и они более активные, детки маленькие, они больше всего рисуют, а на этой стене у нас рисунки детей от 9 лет и старше.

Оцінити дитячий погляд на дорослі речі зібрались податківці та художники. Основні критерії, за якими обирали роботи – художня значимість та максимальне розкриття податкової тематики. Переможців визначали за двома номінаціями: художні твори та декоративно-прикладне мистецтво.

Ось і перша робота, яку одноголосно обрало журі. Малюнок зображує, як на представників різних професій крапає зарплата і пенсія з великої хмарки під назвою «бюджет».

Сейфаддін Гурбанов, народний художник України, скульптор

Когда мы смотрим, очень загадочные такие рисунки, не так просто понять. Потому что каждый они сами рисовали, видно. Они сами придумывали. Это развивает у них фантазию, развивает мысли, идеи. И поэтому, я думаю, это очень хорошая идея.

Художник помітив, що найчастіше тему податків діти змальовують у вигляді бджілок та вулику. Один із таких малюнків журі також відзначило.  Хліб, кури, пшоно, віночки – в уяві дітей вся країна розквітає від плати податків.

Ігор Чеботов, заст. голови Харківської організації Національної спілки художників України

Давайте говорить правду: предыдущие все поколения даже не задумывались о таких вопросах, с которыми мы сталкиваемся на сегодняшний день. А детвора, которая придет завтра на наше место и будет трудиться, работать, приносить доходы, зарабатывать, она совершенно это воспринимает и необходимость и понимание достаточно глубокое.

Акциз, екоподаток, мито, ПДВ. Якщо вже змалечку діти розумітимуть як будується держава, це означатиме її ріст та процвітання у майбутньому – впевнені податківці. При створенні робіт дітям могли допомогали батьки, говорить начальник Головного управління Державної фіскальної служби в Харківській області. Проте це не погано, а навпаки. Виховання починається з сім’ї.

Микола Рибаков, начальник ГУ ДФС у Харківській області

Мы ведем, действительно, большую массово-выяснительную работу. Наши специалисты работают в школах и навещают школы, детские сады, для более старших детей, рассказываем им о необходимости уплаты налогов. Объясняем, как налоги платить, куда они идут и для чего вообще это нужно.

Всього у конкурсі взяло участь більше чотирьохсот дітей зі всієї області.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.