Перший в Україні ярмарок вакансій

12 Грудня 2018

Сьогодні у Харкові відбувся перший в Україні ярмарок вакансій для студентів –медиків. Понад 25 медичних закладів запропонували працевлаштуватися молодим фахівцям.

У Харкові відбувся ярмарок вакансій. Сприяли організації заходу  представники Євросоюзу та обласної влади. Популяризувати серед молоді професію сімейного лікаря та допомогти знайти роботу – основна мета ярмарку. До того ж, треба пояснити, що таке сімейна медицина та якими мають бути наслідки реформування галузі охорони здоров’я.

Юлія Брикульська-Володіна, консультант МОЗ

Основа вдалої реформи – підвищення якості медичних послуг, підвищення  статусу лікаря і задоволеність роботою, саме сімейний лікар, дійсно має працювати в гідних умовах, мати гідну зарплату, і реформа охорони здоров’я показує, що це можливо.

Вже понад 22 мільйонів українців підписали декларації із сімейними лікарями. У Харківській області щотижня до 25 тисяч людей оформлюють договори з медиками. До того ж, триває оновлення медичних установ, будуються нові амбулаторії. Все це відбувається за особистої ініціативи та підтримки голови області Юлії Світличної. Цьогоріч на ремонт і реконструкцію медзакладів Харківщини, з бюджетів всіх рівнів, та за рахунок міжнародних організацій направили рекордну суму – 660 мільйонів гривень. Ще сотні мільйонів витрачають на нове обладнання, каже заступник губернатора  Михайло Черняк.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації  

100-відсотково Харківщина є лідером по результатам по кількості підписання декларацій, якості умов праці лікарів, це все безумовно свідчить про те, що є політична воля в області, є можливості, щоб реалізуватися, це пріоритетний напрямок, який турбує голову області Юлію Світличну, яка виходить з ініціативами – ми знаємо що це пріоритет для області, ми будуємо, ремонтуємо, ми все це осучаснюємо за рахунок нового обладнання системи охорони здоров’я.

Одне з головних завдань для працедавців – заохотити молодь поїхати працювати до села.

Любов Крицька, головна медсестра Балаклійського райцентру ПМСД

Головне питання – як зустріне сільське населення молодого лікаря. Із задоволенням зустріне, чекаємо, проблем немає.

Губернатор Юлія Світлична неодноразово наголошувала, жителі найвіддаленіших куточків області, мають отримувати якісну медичну допомогу, на рівні із містом. Саме для цього при амбулаторіях заплановане будівництво житла для молодих лікарів.  Розвиток медицини на селі та зокрема, будівництво амбулаторій, також, на особистому контролі губернатора.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Я прошу абсолютно всіх, хто долучений до цієї роботи, взяти під особистий контроль будівництво кожної амбулаторії – з майбутнім забезпеченням її автотранспортом, а також медичним обладнанням, для того, щоб людина могла прийти в комфортні умови і отримати гарні, нормальні, якісні медичні послуги.

У Чугуївському центрі сімейної медицини, що обслуговує 32 тисячі пацієнтів, основний штат укомплектований, шукають медсестер.

Алла Фісун, сімейно-медична сестра Чугуївського міського центру сімейної медицини

У нас есть и проживание для молодого специалиста, которого мы все ждем,  – он приедет в нашу семью, все покажем, всему научим.

Майбутні лікарі цікавляться вакансіями, оцінюють свої можливості та вимоги  працедавців.

Іван Сабодир, студент

В першу чергу, я би хотів знайти район в якому достатньо людей, заохотити до себе, щоб підписали декларації,  в першу чергу, на це буду звертати увагу.

Вікторія Афанасьєва, студентка

Я думаю, що маю стати хорошим спеціалістом у своїй справі, придивляюсь. Подобається професія терапевта, можливо педіатра, думаю в цьому напрямку.

Організатори кажуть – подібні ярмарки вакансій необхідні, як вишам, так і представникам громад. Перші можуть дізнатися, що потрібно для підготовки сімейних лікарів, а другі – запропонувати привабливі умови фахівцям. Мета єдина – забезпечити здоров’я громадян.

Оксана Кириченко, Віктор Сєріков