Перший Форум лідерів змін відбувся у Харкові

17 Грудня 2018

Ефективна співпраця бізнесу, влади та громади.  Цю тему обговорювали сьогодні в Харкові на першому Форумі лідерів змін.

Під час форуму представники громадських організацій, влади, місцевих громад ділились своїм досвідом успіху та взаємодії. Програма однієї з груп була присвячена розвитку місцевого самоврядування. Наразі в Україні триває реформа системи управління, на Харківщині вже створено 18 об’єднаних територіальних громад. Їх представники кажуть  – успіх децентралізації багато в чому залежить від керівників на місцях – як їх лідерських якостей, так і вміння співпрацювати з громадами.

Олександр Єсін, голова Нововодолазької селищної ради Харківської області

 Підтримка і районної, і обласної адміністрації у нас дуже велика. Обласна адміністрація і її керівник – це постійна щоденна підтримка в проектах по співфінансуванню і можливості щось вирішити на місті.

Так, лише завдяки втручанню голови області Юлії Світличної у Бахметівці Нововодолазького району після тринадцяти років очікувань  провели газопровід. Олександр Єсін каже – внаслідок децентралізації громади отримали повноваження, відповідальність і фінанси. Це стало поштовхом для вирішення нагальних питань, що існують у громадах. Так, каже голова Нововодолазької селищної ради, тепер у них кожна сільська школа має сучасний спортивний майданчик, а район одним із перших започаткував медреформу. Територіальна громада на Золочівщині створена вже рік. Молода структура також потребує допомоги.

Ігор Гурін, голова Золочівської райдержадміністрації

Район має досить проблем, які вирішуються за додаткового фінансування. Субвенції на ті чи інші об’єкти чи послуги, район потребує. Ось тут, як раз допомагає районна і обласна адміністрація, велику увагу приділяє голова області Юлія Олександрівна Світлична, під її контролем проходять різні заходи, і це дає свої плоди.

Взаємодія влади та бізнесу, міжнародне співробітництво – ще один із критеріїв успіху Харківщини. Область переходить на експорт не сировини, а товарів високої якості, що свідчить про розвиток сільського господарства та машинобудування.  В обладміністрації наводять такі дані: за три роки на заводі Малишева  обсяг продукції збільшився на 350 %, цьогоріч «ХТЗ» випустить близько восьми сотень тракторів, а «ФЕД» і «Комунар» завершують рік з прибутками.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації

Можемо сміло заявляти про те, що Харківщина – це історія успіху на чолі з лідером Юлією Світличною вже третій рік поспіль демонструє найкращі показники соціально-економічного розвитку в Україні, розвитку бізнесу і соціального життя харків’ян.

Андрій Колос додає – від 2014 року регіон не лишив жоден інвестор, а це говорить про безпеку ведення бізнесу та довіру до керівництва області.

Оксана Кириченко, Макс Артамонов.