Першокурсники Національного університету цивільного захисту України присягнули на вірність українському народу

3 Вересня 2021

Першокурсники Національного університету цивільного захисту України присягнули на вірність українському народу та пройшли ритуал посвяти у студенти. Цього року на перший курс університету зараховано понад 200 студентів та 111 курсантів, серед яких – 13 дівчат.

Курсанти Харківського університету цивільного захисту склали присягу на вірність державі. Цьогоріч на перший курс університету зараховано 236 студентів і 111 курсантів, серед них – 13 дівчат.

Ми, першокурсники 2021 року, урочисто обіцяємо добре навчатись, оволодівати мудрістю знань, щоб стати справжніми фахівцями обраної справи.

У кінці серпня курсанти пройшли курс молодого бійця. Майбутні рятувальники провели два тижні на полігоні. Кожного ранку – підйом о шостій та практична підготовка.

Анастасія Деменська, курсантка 1 курсу НУЦЗУ

Сьогодні ми склали присягу, ми дуже довго до неї готувалися, пройшли курс молодого бійця, всі залишилися, ніхто не пішов. Було дуже тяжко, але ми всі з цим справилися.

Анастасія обрала спеціальність “пожежна безпека” не просто так. Каже, вирішила продовжити династію рятувальників. Майже вся родина дівчини – працівники служби з надзвичайних ситуацій.

Анастасія Деменська, курсантка 1 курсу Національного університету цивільного захисту України

У мене є рятувальник – це тато. Нещодавно я зрозуміла, що хочу також бути, як і він, схожою на тата, рятувати людей, допомагати й мати дуже важливе місце у нашому світі.

Ангеліна Деменська, мати Анастасії

У нас і дідусь, мій тато, теж був рятувальником, моя двоюрідна сестра – рятувальниця. Дідусі, дядьки, загалом у нас всі рятувальники. Тому це вже це закладалося з малечі.  Я задоволена, я хотіла цього й я вже навіть зараз пишаюся нею.

Андрій Радул вирішив стати рятувальником ще у дитинстві. Зараз батьки пишаються вибором сина та всіляко підтримують його.

Андрій Радул, курсант 1 курсу НУЦЗУ

Було тяжко перші декілька днів, потім пішло все, як по маслу, тому що поки ти втягнешся в цей режим, а далі все стає зрозуміло. Була складна лише стройова підготовка, все інше було дуже легко. Батько був взагалі радий, мама трохи переживала, хвилювалася, але відпустила.

Ольга Радул, мати Андрія

Особливо було хвилювання, коли була фізична підготовка й коли він вийшов через 4 години й сказав: «Я впевнений, що я пройшов, ви побачите, я буду обов’язково курсантом». Тоді ми всі раділи. Університет виховує справжніх людей, справжніх чоловіків, які не задумуючись, не замислюючись ні на хвилинку, можуть відати своє життя за інших. Ми впевнені, що у нас буде все добре, тому що такі в нас курсанти.

Цього року конкурс під час вступу до вишу склав 3,5 особи на місце.

Володимир Садковий, ректор НУГЗУ

Приємне в тому, що молодь сьогодні йде. Осознано йде, обирає професію рятівника, у нас сьогодні невеличкий набір, але було 3,5 людини на місце, й це показник. Показник того, що вони бажають навчатися в нашому навчальному закладі.

Завершилася церемонія складання присяги проходженням урочистим маршем особового складу університету.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко