Першокурсники харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба склали присягу на вірність українському народу

31 Серпня 2018
На різні спеціальності від двох до семи чоловік на місце.  Сьогоднішні курсанти –  фізично та психологічно відібрані юнаки та дівчата. Більш ніж 500 курсантів першокурсників склали присягу. Всі, як на підбір. Тут і 22 представниці чарівної статті.  Готувалися до прийняття військової присяги з середини червня . За два місяці пройшли військові навчання, тож, відчули, що їх чекає протягом всього курсу, але не зламалися. Валерія з маличку хотіла літати. В сьомому класі твердо вирішила, куди поступатиме. Тим більше народилася в родині військових.
Валерія Хахалкіна, курсант Харківського Національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба
Особенно понравился курс молодого бойца. Круто, в брониках, в касках, с автоматами.
Вітання зі складанням військової присяги курсанти отримали від головнокомандуючого Повітряних Сил України. За словами Сергія Дроздова, сьогодні вони стають повноправними військовослужбовцями Збройних Сил України – це велика честь.
 
Сергій Дроздов командувач Повітряних Сил Збройних Сил України, генерал-полковник
Ви по праву стаєте спадкоємцями героїчних традицій, берете на себе відповідальність батьків, рідних та близьких  за долю мільйонів громадян України.
Слова присяги проникають у серця кожного військового і цивільного, всім, хто присягнув   боронити Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість. Ці слова –  головне, що мають на все життя запам’ятати курсанти, говорять старші товарищі.  Хвилиною  мовчання згадали і тих, хто не повернувся з поля бою, боронив державу від агресора до останнього. У багатьох батьків та курсантів сльози на очах – зворушливий момент прийняття присяги. Проте для деяких курсантів – це вже не перші урочистості, дехто з  хлопців,  до цього ВИШу закінчили військові коледжі. Один з них і Віктор.
Віктор Фурсов , курсант
З дитинства мріяв, цікава така професія, тому можливо, вибрав саме цей напрямок. Батько в минулому льотчик, можливо, ще і тому вирішив піти до цього університету.
Батько Віктора навчався в інституті льотчиків багато років тому. На сьогодні він – цивільний. Вибір сина підтримав.
Сергій Фурсов, батько курсанта
 Це його вибір, він мріяв навчався в ліцеї військовому, а зараз – це, як один з кроків, він пройшов ще одну щерблю по дорозі до своєї мрії і я думаю він буде тим ким хоче бути.
 
Курсанти отримали привітання від голови області Юлії Світличної. Так, директор департаменту оборонної мобілізаційної роботи Олексій Максимов зазначив, що хлопці та дівчата, які обрали для себе військову справу – еліта нашого суспільства. В час коли інші військові захищають Україну на землях Луганщини та Донеччини, курсанти мають навчатися та наслідувати честь та подвиги  військових операції об’єднаних сил.
Олексій  Максимов, директор департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА
 Верховний головнокомандуючий Президент України Петро Порошенко та Уряд та весь українських народ роблять все можливе для того, щоб забезпечити військо всім необхідним. Сьогодні наша армія має дуже велику підтримку у суспільстві, це дуже велика честь. Тому навчайтеся і головне – залишайтеся патріотами.
За словами командування ВИШу на сьогодні навчання проходить за  світовими стандартами.
 
Костянтин Васюта в.о. заступника начальника Харківського Національного університету  Повітряних Сил імені Івана Кожедуба
На сьогодні ми маємо достатньо розвинутий авторитетний вищий заклад не тільки в Україні та навіть у світі. Весь викладацький склад, який побував в зоні операції об’єднаних сил та антитерористичної операції ми всі розуміємо, що любов до Батьківщини – це не те що ти відчуваєш, а те, що ти робиш.
Не менш видовищної стала і виставка військової техніки ВИШу, біля меморіалу Слави.  Найбільша черга до Міг 29  – всі бажаючи могли посидіти у винищувачі та сфотографуватися.
 
Анна Почапська, Євген Сєріков.