Перелік об’єктів, які відновлюватимуть у області, планують розширити більше ніж на 100 пунктів

13 Серпня 2019

Перелік об’єктів, які відновлюватимуть у області, планують розширити більше ніж на 100 пунктів. Питання соціально-економічного розвитку Харківської області обговорили на засіданні профільної комісії обласної ради, головою якої є очільниця області Юлія Світлична. Зокрема, на комісії розглянули виконання Програми соціально-економічного розвитку області на 2019-й рік, внесення змін до неї, обласного бюджету і виконання Стратегії розвитку регіону до 2020 року.

У першому півріччі цього року Харківщина за низкою показників основних галузей економіки демонструє позитивну динаміку – зазначили на комісії. Так,  Харківська область стала другою  серед регіонів за показником індексу валової продукції сільського господарства з усіх категорій господарств. Харківщина п’ятий рік поспіль стала кращою на агровиставці «Агро-2019».  З метою сприяння стабільному зростанню промислового виробництва очільниця області Юлія Світлична регулярно відвідує великі промислові підприємства.

За півріччя підприємствами машинобудування області реалізовано промпродукції на 10 мільярдів гривень, за цим показником Харківщина  займає друге місце серед областей.

На комісії розглянули зміни, які планується внести до Програми соціально-економічного розвитку області. Зокрема, вчергове цьогоріч планується розширити перелік об’єктів, включених до програми  «Капітальні вкладення на об’єкти соціально-економічного значення у 2019 році». Так, у планах – включити до програми понад 110 нових об’єктів із запланованим обсягом фінансування у майже 120 мільйонів гривень, також заплановані зміни по 144 об’єктах.

Глава області Юлія Світлична відзначила – стратегія розвитку Харківської області, розроблена ще  2015 року, демонструє свою ефективність.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Ми не на словах, а на справах можемо фіксувати значні вкладення коштів та значну кількість ремонтів, які, дійсно, потребували цього ще раніше. Якщо по 20, 30, 40 років вони б виконувалися постійно, то було б у нас менше роботи, було б більше у нас можливостей. Сьогодні ми доходимо навіть у далекі-далекі села, де  проблеми, що потребують нашої уваги. Спираємося в цьому на ініціативу місцевого населення, депутатського корпусу та представників виконавчої влади.

Змінами до Програми соціально-економічного розвитку по галузі охорони здоров’я планується додати 9 нових об’єктів з обсягом фінансування майже 86 мільйонів гривень і та внести зміни по 18 об’єктах. По галузі ЖКГ – додати 2 нових об’єкти з обсягом фінансуванння 1 мільйон 390 тисяч та внести зміни по 15-ти. По галузі «Культура і туризм» – додати 5 нових об’єктів та внести зміни по 5 об’єктах. Запланована і низка нових об’єктів по галузі освіти, фізкультури та спорту, ПЕК. Також, планується внесення змін до бюджету області, що передбачають виділення додаткових коштів на проведення відновлювальних робіт на низці об’єктів будівництва та ЖКГ. Передбачено і додаткове фінансування на проведення ремонтів у обласних лікарнях, закладах культури та освіти в області. Темпів розвитку Харківщина не збавлятиме – підкреслила Юлія Світлична.  У області і надалі працюватимуть над стратегією розвитку, у якій буде запланована ще більше кількість об’єктів, що покращуватиме якість життя жителів Харківської області.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Будемо планувати Стратегію на подальший період часу – середньостроковий – на 5 років, будемо закладати ще більше об’єктів, будемо робити ще більше і будемо укріплювати наше з вами повсякденне життя і життя тих людей, які на всіх нас покладають великі сподівання.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.