Патріотичне виховання молоді та активна участь громадськості у захисті інтересів держави – запорука безпеки незалежності України

22 Серпня 2019

Патріотичне виховання молоді та активна участь громадськості у захисті  інтересів держави – запорука безпеки незалежності України. Так вважають ветерани  Другої світової війни та учасники Антитерористичної операції  й операції Об’єднаних сил на Сході України.  Своїми думками вони поділилися у програмі «Персона».

У 2014-му, коли почалась Антитерористична операція на Донбасі, армія та керівництво країни не були готові до бойових дій. Але за п’ять років  українське військо стало зовсім іншим – каже ветеран АТО Віктор Волчелюк. На його думку, військові паради потрібні, щоби українці пишалися своїм військом та шанували армійців.

Віктор Волчелюк, голова осередку ХОО «Спілка ветеранів АТО» Київського району (м. Харків)

Однозначно ми впевнені, ветерани АТО, операції Об’єднаних сил, що треба показати, що українська армія встала вже на ноги з 14-го року, коли ми були не підготовлені до зрадницької війни, коли Росія напала на нас, і можна було показати нашу велич, нашої української армії. Ми твердо вирішили, що будемо проводити свій марш незалежності, починаючи з Києва, і практично у всіх обласних центрах України, де будуть задіяні як ветерани АТО, ООС, так і побратими, які при захисті України стали особами з інвалідністю, сім’ї загиблих прийматимуть участь – цими діями ми хочемо показати, що в Україні є війна і гинуть наші захисники.

До участі в Марші готові доєднатися й ветерани Другої світової війни.

Едуард Сікора, ветеран Другої світової війни

Обязательно надо присоединяться – парад, хода и так далее – это демонстрация возможностей Украины, это дух украинского народа, эта демонстрация должна быть самой яркой, впечатляющей.

Марш Незалежності,  військовий парад або  мирна хода – демонстрації здатності українців об’єднувати і  відстоювати незалежність країни – важлива складова святкових заходів. Втім, дуже важливий й інший аспект – патріотичне виховання молоді – громадян України, які мають почуття обов’язку захисту своєї держави.  Громадські організації приділяють чималу увагу роботі з юнацтвом.

Віктор Волчелюк, голова осередку ХОО «Спілка ветеранів АТО» Київського району (м. Харків) 

Безпосередньо наша громадська організація приділяється велика увага по роботі з підростаючим поколінням – це виїзні табори, де навчаємо молодь, прививаємо любов до Батьківщини, виступи в школах, навчальних закладах. Ця робота проводиться завжди. Це все, коли ми єдині, це приводить до результату, що Україна буде, дійсно, єдиною, суверенною, незалежною і цілісною країною. Коли ми зможемо завдяки підростаючому поколінню, якщо ми прививаємо цю любов, ми зможемо всі разом оберігати Україну.

У свою чергу, ветеранським організаціям надає допомогу й Харківська обласна адміністрація.

Віктор Волчелюк, голова осередку ХОО «Спілка ветеранів АТО» Київського району (м. Харків) 

Дійсно, робота плідна. Багато наших задумок стосовно реалізації тих чи інших проектів підтримуються обласною адміністрацією – це й житло для ветеранів АТО, пільги, підтримка сімей загиблих, і ми вдячні і далі співпрацюємо.

Едуард Сікора, ветеран Другої світової війни

Конкретно я хочу о Светличной Юлии Александровне сказать. Нас мало осталось, участников той войны, ощущаем заботу и внимание.

Виховувати патріотичну молодь, не забуваючи силу козацького духу, боротись, поважати свою армію та піклуватись про неї, на думку ветеранів різних поколінь,  – основне завдання громадянського суспільства задля перемоги українців. Тож працювати на благо України – має кожен її громадянин.

Віктор Волчелюк, голова осередку ХОО «Спілка ветеранів АТО» Київського району (м. Харків) 

Коли ми будемо єдині – ми зможемо побороти любого ворога.

Едуард Сікора, ветеран Другої світової війни

І це головне – єдність, це база для українського народу.

Ольга Шевченко, Оксана Кириченко.