Оздоровча кампанія на Харківщині триває

12 Липня 2019
Оздоровча кампанія на Харківщині триває. Вже більше половини дітей, від запланованої кількості, відпочили або сьогодні знаходяться у літніх таборах. Питанням, аби  всі норми безпеки були збережені у закладах відпочинку опікується голова області Юлія Світлична. Днями у обласні адміністрації  обговорили оздоровчу кампанію. 
 
122 тисячі дітей на Харківщині вже відпочили у літніх таборах. З них 75 тисяч – соціально незахищені категорії. Відповідні цифри за місяць проведеної оздоровчої кампанії наводить заступник голови Харківської облдержадміністрації Анатолій Бабічев.
Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації
На оздоровлення за рахунок коштів державного бюджету було направлено більше 600 дітей. Що стосується коштів обласного бюджету, то ми плануємо оздоровити більше 7000 дітей в позаміських закладах оздоровлення. На сьогодні ця цифра складає  6840 путівок.
Кожен із закладів пройшов всі необхідні перевірки наголошує Анатолій Бабічев і сьогодні працює без суттєвих зауважень.
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації
Впродовж всього оздоровчого періоду життя, здоров’я і безпека дітей – це найпріоритетніше питання. Тому всі відповідні санітарні умови, пожежні умови, а також інші умови, яким повинен  відповідати саме заклад, повинні бути в нормі.
Про результати проведених у закладах перевірок, під час селекторної наради під керівництвом голови області Юлії Світличної, доповіли представники керівництва Служби Надзвичайних ситуацій та Держпродспоживслужби.
Начальник ДСНС у Харківській області повідомив, що близько 200 порушень умов пожежної безпеки було виявлено в області. Керівництву цих таборів спрямували відповідні приписи. За допущені порушення майже 30 керівників та відповідних осіб були притягнуті до адміністративної відповідальності.
Олександр Волобуєв, начальник ГУ ДСНС у Харківській області 
Завдяки пожежному контролю з боку керівництва Харківської обласної державної адміністрації, в ході підготовки до оздоровчої кампанії у 2018-2019 роках, на об’єктах літнього оздоровлення та відпочинку дітей усунено велику кількість порушень у сфері пожежної та техногенної безпеки
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації
Чи є якийсь план перевірок належного стану і дотримання тих вимог, які вже були озвучені вами, а також перевірки тих пропозицій або зауважень, які вже були надані самим організаціям і установам?
Олександр Волобуєв, начальник ГУ ДСНС у Харківській області 
Ми при заїзді кожної зміни приїжджаємо і оперативно перевіряємо стан справ, інструктуємо обслуговуючий персонал, навчаємо дітей, як діяти в різних ситуаціях. Ми приймаємо участь в перевірці цих об’єктів в складі районних комісій. Упродовж всього періоду часу? Так.
Щодо санітарних норм в дитячих таборах, Держпродспоживслужбою було проведено більше 1000 перевірок. В деяких закладах не відповідала санітарним нормам питна вода.
Роман Наугольний,  в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області
Заклади, де вода не відповідає вимогам забезпечені питною водою з альтернативних джерел, якість якої підтверджена результатами лабораторних досліджень.
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації
Ми розуміємо, що влітку недотримання температурного режиму, зберігання продуктів, а також недотримання санітарних норм, щодо приготування їжі можуть дуже бути небезпечними для дітей, які бувають на літньому оздоровчому перебуванні. Тому під свою особисту відповідальність візьміть контроль щодо дотримання всіх норм відповідно до чинного законодавства.
Сьогодні повністю налагоджена робота з усіма територіальними органами виконавчої влади, щодо виконання поставлених завдань, наголосили під час наради.
Олена Павличенко, Дмитро Поздняков