Особливості студентського самоврядування на Харківщині

19 Лютого 2019

Чисельністю студентська спільнота Харківщини поступається хіба що столичній  і сягає майже 170-ти тисяч осіб. Студентство – доволі прогресивна і активна частина суспільства. Проте,  її інтереси, права та потенціал, за словами  голови  обласної студентської ради при Харківській облдержадміністрації  Віктора Шапошника, враховувались не завжди.

Віктор Шапошник, голова обласної студентської ради при Харківській облдержадміністрації 

Покращення почали  проявлятись з 2015-го року. Поштовхом стала зміна команди області, управління нашої області. Раніше не приділялася увага студентам зі сторони керівництва області. Тільки з приходом Ігора Львовича Райніна та Юлії Олександрівни Світличної студентів почали слухати. Намагатися їм допомогти, якщо якусь проблему, наприклад, не можна вирішити в стінах університету – або адміністрація не йде на якісь поступки, або просто немає шляху вирішення проблеми, то ми звертаємося завжди до адміністрації області і завжди отримуємо позитивну відповідь і вирішуємо ці проблеми.

Мало яка область може порівнятися з Харківською за кількістю інститутів, університетів, академій та різних навчальних закладів. У довіднику вишів їхня кількість добігає півсотні. Практично в кожному є потужна команда студентського самоврядування з представництвом у студентській раді при Харківській облдержадміністрації.

Віктор Шапошник, голова  обласної студентської ради при Харківській облдержадміністрації 

Це школа менеджменту майбутніх управлінців, які будуть розбудовувати не тільки область, а і країну – в цілому. І, дійсно, Харківська обласна державна адміністрація на чолі з Юлією Олександрівною Світличною дуже підтримує наші всі проектні ідеї, підтримує нас у правовому  полу, тому що студенти відбудовують зараз своє студентське самоврядування. Вони зараз підіймаються на новий рівень.

Кожен місяць у нас є наради, де ми спілкуємося стосовно певних своїх проблем або ідей стосовно покращення студентського життя у регіоні.

Аби студентське самоврядування було ефективним у Харківській облдержадміністрації створили школу лідерства, де  навчають студентів управлінським якостям, азам діловодства та менеджменту. Віктор Шапошник – один із перших її випускників.

Віктор Шапошник, голова  обласної студентської ради при Харківській облдержадміністрації 

Це дуже величезний досвід і це нереальна допомога в моїй ситуації, тому що  тренінги, які ми пройшли тоді, це був і менеджмент, і діловодство певне. Ми стажувалися в департаментах адміністрації.

Плюс це контакти в плані, тому що ми спілкуємося з людьми. Ми набуваємо новий досвід саме партнерського спілкування.

Таким чином, обласна адміністрація не просто підтримує студенство, а й готує власний кадровий резерв. До навчання долучаються найефективніші управлінці.

Віктор Шапошник, голова  обласної студентської ради при Харківській облдержадміністрації 

За часів, коли була перша школа лідерства, Юлія Олександрівна Світлична ще тоді була заступником Ігора Львовича Райніна, вона також проводила для нас один із майстер-класів.  І я вам скажу, що навіть на сьогодні, наскільки я знаю, вона є реально взірцем для молоді, тому що це молодий губернатор, який розбудовує нашу область і  студенти, молодь дивляться на цю людину і вбачають в ньому якогось кумира на сьогоднішній день в нашій області.

Крім підготовки потенційних управлінців та лідерів студентське самоврядування  має чимало  повноважень та завдань. Серед пріоритетів – захист прав студентів та підвищення якості освіти.

Ольга Шевченко.