Опубліковано перші результати вступної кампанії.

2 Серпня 2018

На сьогоднішній день абітурієнти та їх батьки  вже можуть дізнатися перші результати вступної компанії 2018 року. Офіційно в електронному кабінеті абітурієнт отримує повідомлення, якщо він вступив на бюджетне місце навчання. Також списки вивісили в кожному виші.

Анна Почапська, кореспондент

Майбутні студенти з батьками, а дехто – з друзями, для підтримки, прийшли побачити  своє прізвище у списках абітурієнтів, які пройшли на бюджетні місця.  Ксенія приїхала вступати до харківського ВИШу з Краматорська. Звичайно, хвилювалася, говорить, мріяла саме про факультет слов’яністики, хоча останнім часом він і не користується попитом у молоді.

Ксенія Залозна, абітурієнтка 

Я очень рада на самом деле, когда я поступила, узнала, что буду тут учить еще и польский, и болгарский, это была моя мечта – как можно больше языков учить, я очень рада и счастлива. Переезжаю в Харьков, может, буду жить в общежитии, а может, буду снимать квартиру.

Мати Ксенії пишається донькою,  не приховує,  її результат ЗНО з російської мови та літератури був другим за рейтингом в Україні,  сподівалися на вступ в декілька ВУЗів одночасно на безкоштовну форму навчання.

Валентина Залозна, мати абітурієнтки 

Хорошие, она хотела, она везде прошла бы – и исторический, я смотрю, но она хотела, именно славянистику, перевод.  Мы подавали в «Сковороду», Славянский и Каразина на 4 профессии, но попали сразу на первое, у нас приоритет – высокий бал.

За словами заступника голови області Анатолія Бабічева, загалом аж до 31 вересня абітурієнти ще  можуть потрапити на контрактну форму навчання. Але перші результати вступної кампанії відомі сьогодні. Нагадаємо, що  26 липня завершився прийом документів від абітурієнтів, які вступали за результатами ЗНО. Зараз оголошенно рейтинги тих, хто потрапив на бюджет за першою хвилею бюджету,  далі вони визначаються, який саме обрати ВИШ, якщо, наприклад, вступили у декілька.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

У них є можливість до 8 серпня визначитися, чи приймають вони пропозицію і йдуть навчатися, чи змінюють спеціальність і йдуть, наприклад, не на бюджетну форму навчання, а на контрактну. У кожного абітурієнта була можливість написати до 7 заяв, за нашою попередньою оцінкою, кожен абітурієнт написав по 4-5 заяв.

Якщо абітурієнт вступив в декілька закладів на бюджет, обирає один, то іншому звільняються бюджетне місце, туди потрапляє наступний, хто мав бажання потрапити на цю спеціальність – це вже буде друга хвиля бюджетників, пояснює Бабічев.  Держава зробила замовлення для харківських вишів  – 12 тисяч місць, на кожне місце безкоштовного навчання в середньому претендує 16 абітурієнтів.   Але є такі спеціальності, де на одне місце хотіли потрапити більше 50 абітурієнтів. Харківські виші пропонували абітурієнтам більш, ніж 450 спеціальностей.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Система, як в минулому році, так і в цьому дуже цікава, місця «ходять» за абітурієнтами, чим більше результат до того чи іншого вищого закладу, тим більше туди перетікають бюджетних місць. Тобто, якщо, наприклад, в університет Шевченка в Київ подають документи студенти, які набрали 200 балів, а в Каразіна подають документи студенти  які набрали 180 балів, то місця бюджетні з Каразіна перетікають в Шевченка. Тобто місця «ходять» за абітурієнтом, чим вище бал, тим краще результат.

Популярні професії із року в рік не змінюються  – право, філологія, ІТ- спеціальності, медицина, менеджмент, економіка, міжнародні відносини, журналістика і, навіть, кібербезпека. Варто відзначити, що цього року до Харкова вступили 4 абітурієнта з анексованого Криму та більше ста чоловік – з окупованого Донбасу. За державною програмою вони йдуть поза конкурсів, без результатів ЗНО.

Анна Почапська, Євген Сєріков.