Оновлення центральної лікарні Нової Водолаги триває

27 Березня 2019

Відновлене дитяче та нове хірургічне відділення  з відремонтованим операційним та реанімаційним блоком. І усе це вперше за останні 30 років. Центральну районну лікарню у Новій Водолазі просто не впізнати. Крім того, її реконструюють по аналогії з німецьким медичним закладом. Який вигляд має лікарня та що ще там планують зробити,  дивіться далі.

Міньйони, чеширський кіт та герої мультику «Том і Джері». Такий вигляд тепер мають стіни у дитячому відділенні центральної лікарні у Новій Водолазі. Замість підлоги  тут   імпровізована дорога. А під стелею – справжній світлофор. Подивитись на відремонтоване відділення приїхав заступник губернатора Анатолій Бабічев.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Ну, у вас, я не знаю, как сказать. Как в Диснейленде.

Усе це для того, аби діти не боялися лікарні і сприймали її, як ігровий простір – каже голова Нововодолазької райдержадмінстрації. Так, зокрема, у маніпуляційній на стіні повісили телевізор, аби маленькі пацієнти під час процедур дивились мультики.

Обязательно 24/7 здесь будут мультики.

Ремонту у цій лікарні не було понад тридцять років,  каже заступник губернатора Анатолій Бабічев. І додає, будівля була у жахливому стані. Після того, як заклад відвідала голова регіону Юлія Світлична, це вдалось змінити.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Приїжджала губернаторка області Юлія Світлична. Два поверхи лікарні сьогодні отримали новий сучасний, комфортний, якісний вигляд. Спільними зусиллями – це обласна державна адміністрація, обласний, районний бюджет – держава допомагала. Ми змогли замінити покрівлю, усі вікна і почали ремонт.

Окрім педіатричного відділення, тут зробили ремонт у хірургічному – з новим операційним та реанімаційним блоками,  розповідає голова Нововодолазької райдержадміністрації.

Роман Мерзлікін, голова Нововодолазької райдержадміністрації

Зараз те, що ми зробили, перш за все, педіатричне відділення та хірургічне з операційним та реанімаційним блоком –  це дає людям більш комфортно перебувати у лікарні. Це 32 тисячі – громада, 2 ОТГ і 6 сільських рад, які залишились необ’єднаними.

Керівник лікарні розповідає,  до ремонту підійшли відповідально. Аби приміщення та палати були пристосовані і для людей з обмеженими можливостями. На цьому наполягла голова області Юлія Світлична. Адже, губернатор наголошує, кожному жителі області, мають надаватися якісні медичні послуги.  І ці слова, вона втілює у життя.

Олег Яковенко, керівник Нововодолазької ЦРЛ

Комфортные въезды, размещение травматологических коек, плановых операционных коек. Делалось все так, чтоб обеспечить эффективную, качественную нужную помощь.

Структура, ремонт закладу та надання медичної допомоги організується по аналогії з німецькою лікарнею, розповідає керівник медзакладу. Цю ідею підказали йому в українсько-німецькій асоціації, яка знаходиться у Харкові.

Олег Яковенко, керівник Нововодолазької ЦРЛ

Будет организована, как в одном из немецких городов, который показал самую энергоэффективную и  эффективное качественное оказание помощи и эффективную структуру менеджмента. Я взялся за эту идею, изучил принцип работы больницы. Город был похож по населению и структуре, как и Нововодолажский район.

Аби відділення хірургії почало функціонувати, тут ще необхідно закупити обладнання. Зокрема – комп’ютерний томограф та апарат для лапароскопічних операцій. Робота над вирішенням цього питання знаходиться на контролі голови області Юлії Світличної, каже заступник губернатора Анатолій Бабічев.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Сьогодні ще немає повного комплекту обладнання для хірургічного обладнання, треба щоб було і сучасне приміщення і сучасне обладнання. Головному лікарю вдалось залучати не лише місцевих лікарів. Сьогодні сюди їдуть працювати лікарі з Харкова.

Також у рамках реформи децентралізації, Нововодолазька об’єднана територіальна громада отримала автівку для перевезення людей з обмеженими можливостями. Ключі від техніки місцевому терцентру соцобслуговування передав заступник голови області Анатолій Бабічев.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Це перша об’єднана територіальна громада в Україні – Нововодалазька, яка отримала соціальне таксі. По програмі щодо децентралізації.

Роман Мерзлікін, голова Нововодолазької райдержадміністрації

Такий транспорт надає можливість людям з обмеженими можливостями приймати участь у різних соціальних проектах, наприклад, доїзди і співпраця з лікарями. В них буде можливість комфортно доїхати до нашої лікарні.

Керівник лікарні зазначає, очікується, що хірургічне відділення зможе приймати пацієнтів вже влітку. До цього часу тут сподіваються отримати та встановити усе необхідне обладнання.

Кристина Загребельна, Олена Павличенко, Макс Артамонов