Оновлення навчальних закладів в регіоні триває

19 Жовтня 2018

У області триває оновлення навчальних закладів. У Мереф’янській школі №6 замінили систему опалення. На наступний рік плани ще більш амбітні – зробити масштабну реконструкцію. Завдяки цьому  навчальний заклад зможе відвідувати набагато більше учнів.

Мереф’янська загальноосвітня школа №6. У цьому великому загальноосвітньому закладі навчається близько 500 дітей. На наступний рік тут запланована велика реконструкція. Розпочали ж роботи з оновлення вже цьогоріч. І почали з найважливішого – системи опалення, бо постачання тепла до школи виливалось щороку у велику копійочку.

Веніамін Сітов, Мереф’янський міський голова

А сейчас мы смотрим, идет зима, мы смотрим, так как мы – объединенная громада и мы смотрим, где нам сэкономить наши деньги и сегодня посчитав по этой школе, мы посмотрели, что мы затрачиваем полтора миллиона в год только на отопление – это районному КП, которое нас обслуживает и, проведя этот анализ, мы  пришли к мнению, что нам нужна своя здесь твердотопливная котельная и мы будем экономить где-то около миллиона.

У прагненні до змін, зокрема, до оновлення навчального закладу місцева влада відчуває підтримку з боку глави області Юлії Світличної:

Веніамін Сітов, Мереф’янський міський голова

И мы обратились в нашу областную администрацию, к Юлии Светличной и благодаря ее поддержке, т.е. мы за последние годы ощутили особенно поддержку нашего губернатора – Мерефа в целом объединенная громада. И мы получили финансирование в размере почти 2,5 миллиона и мы сейчас уже уложили теплотрассу.

Котельня вже встановлена, тож найближчим часом, говорить мер Мерефи, школа вже опалюватиметься по-новому. А це дасть суттєву економію коштів, які можна буде спрямувати на інші потреби. Також біля закладу відновили майданчик – на ньому зручно проводити різні заходи – говорять у школі. Впорядкована і прилегла територія:

Тетяна Легеза, заступник директора Мереф’янської загальноосвітньої школи №6

У нас здесь вот хорошая площадка, где нам сделали для того, чтобы первый звонок, последний звонок, дети здесь и танцуют, и выступают, родители все довольны, довольны все, что школа большая, школа у нас ухоженная. Мы смотрим за школой, чтобы у нас было чисто, всегда порядок, трава покошена, деревья плохие – убрали сухие ветки, цветочки садим.

Із нового обладнання – у школі, зокрема, оновили кабінет біології. Він оснащений за найсучаснішим вимогами. У класі, зокрема,  є інтерактивна дошка, яка суттєво розширює можливості педагога у викладанні предмету. Як приклад – зображення з мікроскопу вчителя може проєктуватись на екран,  щоб його бачили усі учні у класі.

З наступного року у закладі у зв’язку з реформою освіти запланована ще більш масштабна реконструкція:

Веніамін Сітов, Мереф’янський міський голова

Мы по этой школе планируем в начале следующего года и в бюджет заложено проектирование, мы хотим сделать реконструкцию этой школы и достроить ее где-то на 900-1200 учащихся. Это в связи с новой реформой освиты, поэтому в планах у нас уже есть.

И мы понимаем, что нам нужно создавать здесь базовую школу, где будет качественное образование, где будут квалифицированные учителя, и естественно – техническое обеспечение. Т.е. это нормальная практика, европейская практика и мы к ней будем идти.

За ініціативи Юлії Світличної такі ж зміни відбуваються і у школах різних районів області.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.