Оновлення медичної сфери області – триває

8 листопадаа 2018

Будівництво амбулаторій та капітальні ремонти у медичних закладах регіону –  тривають. В обладміністрації кажуть – у таких обсягах реконструкцію у лікарнях Харківщини не проводили жодного разу за часів незалежності України. Про те, які роботи тривають і що вже зроблено у Харківському районі – дивіться у наступному сюжеті.

Це – селище Мала Рогань, що у Харківському районі. Тут будують нову амбулаторію. Завершити роботи мають до кінця цього року – розповідає підрядник. І додає – проект коштує більше дев’яти з половиною мільйонів гривень.

Микола Курченко, підрядник

Выполненный фундамент, устройство чистого пола, металлический каркас, ведутся работы по благоустройству, перекрытию и устройству фасада.

Окрім амбулаторії, у цій будівлі  будуть дві службові квартири для лікарів – розповів заступник губернатора Михайло Черняк, який приїхав проінспектувати хід робіт.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Тут буде працювати 2 лікарі. І тут будується – ми бачимо, що примикає – будуються 2 квартири службові, для лікарів. Так як район і місцевий бюджет зміг додати додаткові гроші, площа квартир буде трохи збільшена. Вони створюють більш комфортні умови для проживання лікарів, які будуть працювати в цій амбулаторії.

Загалом за підтримки голови області Юлії Світличної, сільська медицина розвивається, нині в Харківській області розпочато будівництво тридцяти амбулаторій – зазначив Михайло Черняк. Третину з них мають добудувати до кінця року.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Ми маємо до кінця року близько десятка закінчити і ввести в експлуатацію. Так, щоб з 1 січня люди тут могли отримати медичну допомогу. Тут запрацює лікар. Це буде сучасна амбулаторія, обладнана, як того потребує перший рівень надання медичної допомоги. Саме головне – сьогодні є ресурс – і державний, і обласний, і місцеві гроші залучені до цього проекту.

А це – капітально відремонтована амбулаторія у селищі Буди. Тут створені усі умови для надання первинної медичної допомоги – розповідає головний лікар. І додає  – більше тридцяти років будівля не бачила капітального ремонту. Два роки тому за сприяння губернатора Юлії Світличної, на реконструкцію амбулаторії почали виділяти кошти. За цей час на ремонт спрямували близько трьох мільйонів гривень.

Олексій Болгов, головний лікар КНП ХРР «Центр первинної медичної допомоги Харківського району №1″

Благодаря поддержке Юлии Александровны, благодаря нашей Харьковской районной раде, райдержадминистрации мы имеем эти современные условия, в которых мы можем оказать своевременную, квалифицированную, комфортную медицинскую помощь. Здесь проведен капитальный ремонт, начиная от крыши, заканчивая полом. Проведены новые системы канализации. Раньше ее в некоторых кабинетах вообще не было, воды не было. Теперь амбулатория соответствует всем современным санитарным нормам.

Амбулаторія обслуговує чотири села Харківського району: Буди, Березівку, Бистре та Бідряги. Загалом – близько 8 тисяч жителів. На урочистому відкритті відремонтованого закладу заступник губернатора вручив головному лікарю ключі від автомобілю дня надання медичної допомоги. Його придбали коштом обласного бюджету.

Олексій Болгов, головний лікар КНП ХРР «Центр первинної медичної допомоги Харківського району №1

Подарок – полноприводный автомобиль, который может в любое время, по любой погоде добраться в любую точку нашего района.

Завершились роботи і в Мереф’янській центральній районній лікарні. Тривали вони близько року. Тут капітально відремонтували 2 відділення. Серед них – неврологічне. Головний лікар каже – нині відділення забезпечене усім необхідним. Ліками – в тому числі. Аби привітати медиків з оновленими умовами роботи та зробити їх ще зручнішими, заступник губернатора вручив закладу сертифікат на півсотні комп’ютерів.

Віктор Чеверда, головний лікар КЗОЗ «Мереф’янська центральна районна лікарня»

Це дуже допоможе в роботі, ми забезпечимо не тільки неврологічне відділення, а всю лікарню.

Мета медичної реформи, яка запроваджується в області під керівництвом голови обладміністрації Юлії Світличної, – створити гідні умови праці для лікарів та для лікування пацієнтів – зазначив Михайло Черняк.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

В такому обсязі одномоментно по області ніколи ще за роки існування незалежної України не відбувалось капітальних ремонтів, реконструкцій, будівництва, оснащення, придбання нової техніки, транспортних засобів.

За словами Михайла Черняка, загалом цього року на ремонт і реконструкцію медичних закладів Харківщини вдалось спрямувати шістсот мільйонів гривень з різних джерел.

Кристина Загребельна, Євген Сєріков.