Охорона праці: яка статистика професійних травм в області?

Охорона праці: яка статистика професійних травм в області?
27 Квітня 2018

У Харківській області знизилась кількість професійних травм із летальними випадками. Щоб зменшити кількість працівників, які можуть отримати професійні захворювання, в області збільшується кількість медоглядів працівників. Напередодні Всесвітнього дня охорони праці у облдержадміністрації розповіли, яка ситуація в області зараз.

Кількість летальних випадків, пов’язаних з травмуванням на виробництві, на Харківщині знизилась, як і загальний рівень травматизму, розповів директор Департаменту соціального захисту Юрій Шпарага. Щоб максимально зменшити кількість таких випадків, в області ведеться активна робота. Зокрема, підписана тристороння угода між органами влади, роботодавцями, профспілками. Проводяться заходи, спрямовані на зменшення виробничого травматизму.

Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

На кожному підприємстві повинна бути створена комісія з питань праці, тобто роботодавець повинен знати своїх працівників, їх потреби – вся наша робота, яку ми зараз ведемо, роз’яснювальна, направлена на те, щоб роботодавці знали працівників, витрачали кошти на ті ж лабораторні дослідження, атестацію робочих місць, щоб травматизм, максимально його знизити.

У зв’язку зі збільшенням кількості професійних захворювань,  в області збільшують кількість  медичних оглядів на виробництвах. Наразі ними охоплено вже  80 % підприємств регіону, хоча ще два роки тому ця цифра становила 55 %.  Одна з проблем – травмування співробітників, які працюють у тіньовому секторі. Адже у цьому випадку довести те, що травма була отримана на виробництві, а відтак розраховувати на компенсацію від держави, щоб пройти  лікування, дуже складно. Тож у області ведеться боротьба з тіньовою зайнятістю. Позиція очільниці регіону Юлії Світличної у цьому питанні принципова.

Олена Петренко, заступник начальника ГУ Держпраці у Харківській області

Проведена колегія з питання легалізації робочих місць і доходів, де Юлія Олександрівна дуже чітко висловила позицію щодо підтримки бізнесу в цілому, але вжиття заходів щодо недобросовісних роботодавців.

По області проводяться заходи з перевірки підприємств щодо тіньової зайнятості. Лише за березень підприємства, на яких працювали неофіційно оформлені працівники, оштрафовані більше, ніж на 3 мільйони гривень.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>