Очільниця області Юлія Світлична провела зустріч із Послом Німеччини в Україні Ернестом Райхелем

12 Лютого 2019

Голова області Юлія Світлична провела зустріч з Послом Німеччини в Україні Ернестом Райхелем. Під час більш ніж годинної розмови сторони обговорили реалізацію спільних проектів на Харківщині, а також прийдешні вибори та їх прозорість.

За останні кілька років Харківщина та Німеччина стали партнерами у багатьох сферах. Зокрема, експорт харківських підприємств до цієї країни зріс на 20%. За підтримки Уряду Німеччини на Харківщині реалізується понад 80 проектів технічної допомоги.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Маю сказати, що у Харківської області надзвичайно гарні стосунки із однією з найпотужніших економік Європи. Ви приділяєте особливу увагу східній області – ті проекти, які ми вже реалізували в освітній галузі, в охороні здоров’я. У питаннях децентралізації, в питаннях енергозбереження і енергоефективності і багато іншого, що вдалося нам реалізувати.  І сподіваємося, що ця робота плідна, ефективна і потужна продовжиться і в подальшому.

Посол Німеччини Ернест Райхель, у свою чергу, відзначив, що Харківщина є дуже важливим регіоном для всієї країни.

Ернест Райхель, Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні

Але зараз у нас є можливість дивитися в майбутнє, продовжити роботу над нашими проектами і започатковувати нові проекти.

Одним із головних питань обговорення під час зустрічі стало забезпечення чесного та прозорого виборчого процесу в регіоні. Губернатор запевнила, що докладе всіх зусиль, аби вибори пройшли без фальсифікацій та саме люди вирішили, хто стане наступним Президентом.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Координація дій всіх зацікавлених людей, які хочуть і прагнуть чесних виборів, надасть нам можливість провести їх спокійно і відповідно до закону.

Крім того, Юлія  Світлична закликала Посла Німеччини взяти участь у моніторингу виборів у регіоні. Керівник області також повідомила, що під час останнього засідання Бюро Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи запросила представників цієї організації до участі в моніторингу президентських та майбутніх парламентських виборів в Україні.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Домовилися про те, що маємо повну підтримку міжнародних партнерів щодо прозорості і відповідності до закону усіх виборчих процесів. Вибори повинні пройти чесно, відповідно до міжнародних норм і стандартів і максимально прозоро для того, щоб була довіра до результатів цих виборів.

Під час зустрічі Ернест Райхель та Юлія Світлична  обговорили питання безпеки на території Харківської області, а також процес децентралізації та підготовку кадрів для новостворених територіальних громад.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.