Обласній школі-інтернату «Обдарованість» – 10 років

24 Жовтня 2019

Харківська обласна спеціалізована школа-інтернат «Обдарованість» була створена десять років  тому  і за цей невеличкий період встигла перетворитися на один з найпрестижніших навчальних закладів регіону. Все завдяки потужній підтримці з боку обласної влади, говорить керівник закладу Валерій Поливанний. У програмі «Точка зору» він розповів про особливі викладацькі методики та умови,  в яких навчаються і живуть обдаровані дітлахи.

Школа була створена на базі колишнього сиротинця. Його закрили 2009-го, коли в країні розпочалась деінституалізація інтернатних закладів  і дітей, які залишились  без батьківської опіки, почали виховувати у дитячих будинках сімейного типу та прийомних родинах. Аби приміщення не пустувало,  в ньому відкрили спеціалізовану школу-інтернат для навчання й проживання обдарованих дітей із сільської місцевості. На перших порах бажаючих тут навчатися було небагато, говорить нинішній директор закладу Валерій Поливанний.  Батьків та дітей доводилося вмовляти і переконувати у доцільності навчання саме у цій школі. Але ситуація змінювалась швидко. Нині учнів сюди зараховують винятково  за конкурсом.

Валерій Поливанний, директор КЗ «Обласна спеціалізована школа-інтернат «Обдарованість» Харківської обласної ради

Сьогодні  у нас навчається трохи більше 300-т дітей. Представлені всі райони і міста обласного значення нашої області. До нас приходять діти, які, дійсно, хочуть здобути якісну освіту і бачать своє майбутнє в науці, техніці, в наукових дослідженнях, бачать продовження навчання у провідних закладах вищої освіти Харкова, України та Європи. У нас навчаються діти академічно обдаровані, які до моменту приходу у нашу школу, у 8-й клас, мають певні навички, які отримали за попереднім місцем навчання, і які хочуть реалізувати свій інтелектуальний потенціал, розширити його, отримати освіту понад державний рівень, що ми і намагаємося їм надати.

За 10 років існування випускниками школи «Обдарованість» стали понад 600 учнів, майже 200 з них – срібні та золоті медалісти.

Валерій Поливанний, директор КЗ «Обласна спеціалізована школа-інтернат «Обдарованість» Харківської обласної ради

Сьогоднішній результат – це, дійсно, залежало від роботи багатьох  людей, педагогів передусім, підтримки батьків наших учнів,  ну і органів влади, які  всі 10 років нас підтримують, нас фінансують, допомагають реалізувати наші проекти і задовольняють всі наші  потреби.

Впродовж останніх трьох років на Харківщині за ініціативи губернатора Юлії Світличної  значно покращилися умови для навчання дітей у сільській місцевості. Зокрема, опорні заклади  рівнем матеріально технічної бази та якістю освіти  вже не поступаються   міським. Втім, навчання в обласній школі-інтернаті «Обдарованість» все ж має чимало переваг, говорить її директор. Одна з таких – співпраця із вищими навчальними закладами.

Валерій Поливанний, директор КЗ «Обласна спеціалізована школа-інтернат «Обдарованість» Харківської обласної ради

З профільних предметів, у нас їх 5 – математика, фізика, хімія, біологія та інформатика, наші учні після уроків відвідують факультативні заняття, спецкурси, гуртки саме у вищих навчальних закладах. Крім навчальної програми з інформатики, яка у нас вивчається як предмет, двічі на тиждень, учні, які профільно вивчають інформатику на базі університету радіоелектроніки чи економічного університету Кузнеця, проходять додаткові практичні  роботи. Або учні профільного класу біолого-хімічного курс анатомії, крім того, що вивчають в школі,  раз на тиждень проходят практику  на кафедрі анатомії медичного університету.

Крім того, на гідному рівні оснащена  і сама школа. За підтримки обласної влади тут щороку  оновлюють мультимедійне обладнання, комп’ютери, лабораторії та предметні кабінети. Навчання, проживання, п’ятиразове харчування  в школі є абсолютно безкоштовним і фінансується з обласного бюджету.

Валерій Поливанний, директор КЗ «Обласна спеціалізована школа-інтернат «Обдарованість» Харківської обласної ради

Завдяки обласній адміністрації та обласній раді, яка затверджує щороку бюджет, ми щороку оновлюємо нашу матеріально-технічну базу. Ми отримуємо кожного року як мінімум один-два комплекти сучасного обладнання для навчальних кабінетів природничого напряму. За 5 років ми повністю оновили обладнання кабінетів фізики, хімії, біології, два кабінети математики, очікуємо до кінця року обладнання кабінету географії. Два комп’ютерні класи сучасні у нас. Тобто, це  все завдяки тим програмам, які реалізуються в Харківській області.

За підтримки  облдержадміністрації  заклад  наразі готується перейти у новий статус і стати першим у Харківській області  науковим ліцеєм.

Валерій Поливанний, директор КЗ «Обласна спеціалізована школа-інтернат «Обдарованість» Харківської обласної ради

Новий статут, нова, можливо, назва. Але що стосується сутності, то мета наукового ліцею, будь-якого, і нашого в тому числі, у майбутньому, це по-перше – освіта понад стандартний рівень, і здобуття учнями навичок науково-дослідницької діяльності.

Тож у  статусі наукового ліцею заклад вже спрямовано готуватиме майбутніх вчених.

 Ольга Шевченко.