Яка ситуація з підготовкою до опалювального сезону на Харківщині

14 Вересня 2021

В обласній державній адміністрації, яка наразі під керуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови області Олександра Скакуна дають показники підготовки до опалювального сезону, які, начебто перевищують 90%. При цьому в Києві інша інформація, ніж у чиновників обласної адміністрації на папірці.

Обласна адміністрація звітує про підготовку до опалювального сезону. За інформацією відомства темпи і рівень готовності регіону перевищують плани Мінрегіону, який вимагає наразі 90 відсоткової готовності. Підлеглі Скакуна повідомили, що в них вже понад  91% готовності до опалювального сезону. Правдивість цих заяв і мають перевірити в Уряді, бо днями на засіданні Верховної Ради народна депутатка Юлія Світлична звернулася до Прем’єр-міністра  із проханням втрутитися  у ситуацію на  Харківщині через провальну роботу облдержадміністрації, зокрема, що стосується підготовки регіону до зими.

Юлія Світлична, народна депутатка України

Шановний пане Прем’єре! Друге питання  – це підготовка до опалювального сезону. Громади кинуті напризволяще. З боку обладміністрації жодної уваги і підтримки. Є наради, є заяви, є лозунги. Але конкретних дій немає Тому прошу Уряд втрутитися у ситуацію, яка склалася в регіоні.

Показово, що саме після виступу Юлії Світличної у Парламенті обласні владники скликали засідання штабу з підготовки житлово-комунального комплексу та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2021/2022. За результатами повідомили, що 13 громад Харківщини повністю готові до опалювального сезону. Проте, нагадаємо, що в області створено 56 громад.  Тож, про які 90 відсотків по області можна казати. При цьому до початку опалювального сезону залишився місяць. Знаючи темпи роботи комунальників, не важко спрогнозувати, як Харківська влада забезпечить опалення в домівки та соціальні заклади регіону.

Анна Почапська