Новий мистецький проект відкрився у ЄрміловЦентрі

9 Квітня 2019

«Озброєні та небезпечні» – мистецький проект, покликаний висвітити проблемні зони українського суспільства, напередодні відкрився у  ЄрміловЦентрі. Проект вже показали у Києві, у ньому задіяно 14 сучасних художників. Куратором виставки став харків’янин Микола Рідний. На відкритті експозиції побувала знімальна група «Вечірніх новин».

«Озброєні та небезпечні» — це проект-платформа, що об’єднує групу художниць та художників і режисерок з режисерами, які працюють на перетині сучасного мистецтва та експериментального кіно. Художники пропонують замислитись над темою мілітаризації суспільства та, зокрема, ставлення молоді до насилля та зброї.

Микола Рідний, художник, куратор виставки

Це виставка-серіал. Серіал є достатньо новою формою в кінематографі і, як ми бачимо, що і в політиці, яка впливає на наше суспільство і впливає на наше життя. Якщо говорити про естетику виставки, то, що відрізняє ці роботи від традиційного кіно – автори приділяють увагу різним форматам рухомого зображення, які нас оточують в повсякденні. А це окрім кіно на великому екрані – те, що ми бачимо на смартфонах, це відеоблоги, це телебачення і такий колаж різних відеоформатів складає основу цього проекту.

Розпочалося все з першого фільму, знятого Миколою Рідним. Ці сцени становлять основу перших епізодів серіалу. Їхня рефлексія спрямована на відображення українського суспільства, що зазнає зовнішнє військове втручання на Сході. Постановочні та документальні сцени були зняті під час вечірок, прогулянок, випадкових ситуацій у місті, що траплялися автору та його друзям.

Наталія Іванова, директор ЄрміловЦентру

Виставка не релакс. Виставка для замислення, для пошуку відповідей на актуальні питання, для того, щоб ви вкотре для себе сформулювали, в якій країні ми живемо, в якій країні ми хочемо себе бачити, як ми хочемо виховувати своїх дітей, тобто це такі питання, із якими ми стикаємось кожного дня.

Автори проекту пропонують глядачам відвідати експозицію навіть не один раз, аби вдумливо передивитись усі роботи. Відео-інсталяція – складний жанр для сприйняття, отже для рефлексії і розуміння потрібен час.

Творче об’єднання Fantastic little splash зосередили свою увагу на іншій темі. За допомогою різноманітних публічних відео, знайдених у новинах, на «Фейсбуці», на «Ютюбі» та інших джерелах, Олена Мальченко та Валентин Ганс зробили серію-колаж під назвою «Озброєні та Щасливі». Робота присвячена емоційності соціальних медіа та їх ролі у мілітарізаціїї суспільства. Крім того, відеоколаж доповнено коментарями, знайденими авторами на «Фейсбуці».

Олена Мальченко, учасниця експозиції  

Соціальні медіа сьогодні, соціальні мережі, вони є дуже емоційними і ми, користуючись ними, також можемо перетворюватись на зброю. Емоції, які ми використовуємо, емоції, якими ми ділимось, все це розповсюджується і на інших людей і через так зване емоційне зараження, і через такий спосіб ми можемо не помічати, як перетворюємось на ретрансляторів тих чи інших ідей.

У  ЄрміловЦентрі виставка працюватиме до 4 травня. Потім експозиція перейде в онлайн-простір на спеціально створену для цього проекту платформу.

Ольга Сітковська, Макс Артамонов.