Нова система харчування для курсантів

6 Грудня 2018

До свята у одному з військових вишів презентували нову систему харчування для курсантів. Відтепер при складанні меню враховують побажання військових. Це одна зі змін, пов’язана з наближенням до стандартів НАТО.

У цьому приміщенні годують курсантів. Звичайна їдальня військового вишу. Втім, якщо підійти ближче до роздаток, здається, що це кафе. На лотках – ананаси та хурма, на тарілках – на вибір – різотто, олів’є та зрази з грибами. Такі зміни в харчуванні курсантів відбулись з кінця жовтня – розповіли у військовому виші. Відтепер курсантів годують за каталогом з майже 400 найменувань продуктів.

Олександр Туринський, т.в.о. начальника військового ВНЗ

Ми ж орієнтуємося на армії провідних країн світу і така система харчування є, власне, у всіх Збройних Силах інших країн святу. Тим більше країн наших партнерів – НАТО.  Ми сьогодні харчуємось 4-4,5 тисячі кілокалорій на добу.

При складанні меню враховуються побажання курсантів, медична служба слідкує за калорійністю та тим, щоб харчування було здоровим. Збільшились і суми, які витрачаються на щоденне харчування курсантів – раніше це було трохи більше 60 гривень. Зараз близько 80-ти.

У військовому виші кажуть –  у День Збройних Сил, меню в них, дійсно, більш святкове, втім і у інші дні у меню чимало страв, про які військові раніше у своєму щоденному раціоні могли лише мріяти. Кухарі говорять – відчувають – зараз навантаження на них збільшилося, доводиться готувати з 4-ї ранку, втім і проявити свої професійні здібності зараз їм легше:

Оксана Мошная, начальник їдальні військового ВНЗ

Збільшилось навантаження на кухарів, але зараз це задоволення, тому що наша фантазія, яка у нас єсть, ми можем її виразити, тому що в нас є такі продукти. Збільшились наші можливості. Тому що зараз можна заказати хурму, ківі, ананаси, горошок, кукурудзу, чого раніше в Збройних Силах не було.

Курсантам зміни у меню до вподоби:

Микола Кондратюк, курсант 

Смачно. Після введення натівських стандартів стало смачно готуватися, різноманітні страви стали, багато чого різного – от фрукти, например, появилися, раніше були тільки яблука і груші, і то не завжди, а зараз завжди щось смачне. Якщо не наїдаємося, попросили, нам досипали.

Оксана Поташенкова, курсант 

Все стало набагато краще. Порівняно з тим, що було, це суттєва різниця. Це як небо і земля. Появилося набагато більше фруктів, появився вибір більший, появилися йогурти, молочні продукти, різні сири.

Тарас Ірас, курсант 

Великі зміни відбулися в нас, набагато краще стало харчування, наїдаємося, вдячні, сильніше стало фізвоспітання.

Такі ж зміни у харчуванні наразі запроваджують і у інших військових вишах.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.