Зануритись у казковий світ дитинства. У обласному центрі культури нова експозиція – «Казкова феєрія». У виставковій залі представлені більше 120 авторських ляльок.
Попелюшка, Снігова королева, Аліса, Вінні-Пух. А ще Домовичок Кузя, Лісова Мавка, Баба Яга, Буратіно – роздивляючись експонати виставки, можна побачити багато відомих усім з дитинства казкових персонажів. Експозиція – результат дослідницької роботи обласного центру культури, співробітники якого, виїжджаючи до районів області, відкривали для себе майстрів, які працюють у різних техніках.
Олена Булаєнко, зав. відділом Обласного центру культури і мистецтва
Ми заявили тему казку. Тому що казки – це завжди цікаво і ляльки роблять по більшості, як казкові персонажі, і ось відкликнулися в нас більше 20 майстрів з 9 районів. І ось ми бачимо сьогодні таку експозицію з ляльками різноманітної техніки.
Валяння, папьє-маше, ляльки-мотанки, ляльки, виконані з паперу, та в’язані ляльки – виставка представляє розмаїття технік виконання авторських ляльок.
Майстриня з Красноградського району Галина Ткаченко – дизайнер за фахом та неодноразова учасниця виставок. Розповідає – її захопленню лялькарством вже майже 20 років. Все почалося з бажання зробити власноруч маленькі дарунки. Лялькарству навчалась сама. Каже найскладніше –створення викройок. Бо іноді доводиться над ними і посидіти. Сьогодні представила персонажів з «Аліси в країні чудес». Каже – на це її надихнув художній фільм.
Галина Ткаченко, учасниця виставки
Бывает, голова долго делается, бывает, иногда руки-ноги, туловище, это ж тоже подбор. Потом ты его пошил. Его надо проклеить, его надо продублировать, это очень долгий процесс. Иногда бывает на одном духу сделал, а бывает мучаешься. Это или от настроения, или муза творчества уходит, каждая кукла по-своему рождается.
Людмила Череда зізнається – цікавилась темою лялькарства давно. Втім через брак часу змогла зайнятись цією справою лише на пенсії. Працює лялькарка у техніці папьє-маше, створюючи роботи з паперу та клею. На виставці майстриня представила цілу серію робіт на тему «Баба Яга». Це – власний погляд майстрині на цей персонаж, бо її героїні – немов чарівні феї, причепурені та ошатні:
Людмила Череда, учасниця виставки
Меня все спрашивают – почему? Потому что мне нравится этот персонаж. Я люблю их, я хочу довести до людей, что это хороший персонаж, положительный. Мы когда ехали на бал, я почитала им, уговаривала их, говорила, что нужно сделать их красивыми и счастливыми. А не какими-то такими кривыми и нехорошими.
Людмила ділиться – головне, щоб вийшло обличчя ляльки таким, як його замислювала майстриня, решту легше робити.
Для когось з майстринь це просто хоббі, для когось захоплення лялькарством вже стало справою життя. Але більшість учасниць виставки зізнаються – вже не уявляють свого життя без створення казкових персонажів, бо це – постійний процес творчого пошуку. І пробувати це, стверджують майстрині, можуть усі охочі, створивши, приміром ляльку-мотанку.
Переглянути виставку «Казкова феєрія» можна до 18 січня у Обласному центрі культури.
Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.