Нова експозиція у художньому музеї

7 Березня 2019

Лірика у живопису, акварелі та графіці. У художньому музеї відсьогодні нова експозиція. У ній представлені твори  професійного художника Олександра Коцарева з приватної колекції.

Знайомтесь – харківський художник Олександр Коцарев.  Не зважаючи на те, що його талант визнаний не тільки в України, а й за її межами – картини художника зберігаються у приватних колекціях у Німеччині, Франції, Англії, США, Ізраїлі, Польщі та інших країнах, автор залишається дуже скромною людиною.  Дивлячись на роботи, представлені у експозиції  зізнаєтьcя – виставка для нього незвичайна – бо це роботи з приватної колекції. Деякі з полотен  він не бачив 30 років.

Олександр Коцарев, член Спілки художників, автор робіт

І тепер вони для мене – як вперше побачене, я здивований іноді був, а іноді захоплювався тим, що я колись робив. Здивування тому, що я не схожий тепер на того раннього. І думаєш, може я десь не туди повернув у своїй творчості і треба було те розвивати. Ось така дилема, таке життя художника.

Виставка – зріз творчості художника за останні сорок років. У експозиції близько 45 робіт. Це переважно живопис, хоча є і графічні роботи. Характерна риса митця – реалістична манера. Одна з улюблених тем художника  – пейзажі.  Захід сонця у горах та чарівність моря, старовинні фортеці та золотаві лани – автор говорить – краєвиди України – найбільше джерело натхнення:

Олександр Коцарев, член Спілки художників, автор робіт

Я люблю Україну, я багато подорожую, багато їжджу, я хочу її узнати, я чесно кажучи, боюсь їхати, щоб мою любов до України не перебити, тому що я хочу все узнати, що тут є, а потім вже їхати.

«Ранок на Основ’янському озері», «Провулок Короленка», «Успенський собор», «Полтавський шлях, «Зимовий Харків», «Пархомівка», «Кочеток» .  чимало робіт присвячені різних куточкам Харкова та області. Олександр Коцарев працює у різних техніках, бо, як говорить сам автор, йому цікаво пробувати щось нове і поруч з живописним роботами акварельні та написані гуашшю.  Автор вміло володіє художньою мовою, тож його роботи не просто відзеркалення того, що його оточує – говорять мистецтвознавці:

Дар’я Сєдова, куратор експозиції, молодший науковий співробітник Харківського художнього музею

Когда уже начала знакомиться с работами, я поняла, что этот художник – он, действительно, очень эмоциональный, он пишет свои работы на очень эмоциональном уровне, подъеме, потому что если мы посмотрим на экспозицию, мы поймем, что здесь присутствует чувство.

Працюючи у реалістичній манері, Олександр Коцарев зізнається – у душі він – імпресіоніст, бо намагається передати настрій та враження, акцент у його роботах на враженнях від побаченого. Звідти і витонченість пейзажів, пронизаних сонячним світлом, насичених свіжим повітрям та відчуттям різних станів природи. Автор говорить – дуже любить Україну і хоче ще багато мандрувати, щоб створювати нові і нові роботи, присвячені рідній землі.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.