Незабаром відбудеться відкриття Харківської обласної філармонії

12 Лютого 2019

До останнього витримуючи інтригу, музиканти не розповідають про програму першого концерту, який відбудеться у великій оновленій залі філармонії. Завісу таємничості погодився лише трохи привідкрити диригент оркестру  й директор філармонії Юрій Янко.

Юрій Янко, директор Харківської обласної філармонії 

Скажу, что мы точно начнем этот концерт с увертюры к Тарасу Бульбе нашего Лысенко. Впервые эта опера прозвучала уже не при жизни композитора, к сожалению, а уже после него. Именно в этом зале был первый спектакль. Поэтому, думаю, справедливо возродить музыку в этом зале именно с этой замечательной музики.

Будівля колишнього оперного театру, яка  була передана філармонії, не знала ремонту багато десятиліть і перебувала в аварійному стані. Рішення про необхідність реконструкції було прийняте у 2005-му році, але самі  роботи активно розпочались тільки 2015-го. Вже за рік почав працювати  новий  органний зал, що став частиною філармонійного комплексу. Далі всі сили були спрямовані на відновлення основної будівлі. Реконструкцією філармонії особисто опікувалась голова області Юлія Світлична.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Дуже правильно зазначила губернатор на огляді філармонії, що насправді саме в ці часи, як ніколи, культура потребує підтримки. І саме сьогодні ми повинні інвестувати в культуру і мистецтво. Тому що це поряд з освітою, основа всього розвитку нашого суспільства, нашої держави. І звичайно, деякі губернатори вкладали, деякі інвестували, але результату досягли ті, хто, дійсно, наполегливою щоденною роботою доводив, що ця будівля необхідна, необхідна, в першу чергу,  харків’янам.

Голова області тримала на особистому контролі кожний етап реконструкції. Саме це стало запорукою максимального прискорення процесу.

Юрій Янко, директор Харківської обласної філармонії  

Очень важно, чтоб поддерживалось любое деяние, любое начинание сверху. И когда оно поддерживается сверху то, конечно, все происходит гораздо быстрее. И тут надо отдать должное нашому губернатору, которая очень внимательно, очень своевременно  на все реагировала. Все проверяла очень-очень внимательно.

Із завершенням будівництва підтримка філармонії керівництвом області не припиниться, запевняють  в облдержадміністрації. Адже після реконструкції філармонія перетворилась на великий комплекс, для обслуговування якого необхідно збільшити  штат, а також видатки на утримання. До того ж для ідеального звучання в оновленій залі необхідно оновити й частину оркестрових інструментів.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Звичайно, відкрили будівлю і забули – це не про нас. Наша команда так не працює. Тому, звичайно, є будівля. Є і колективи, яким, до речі, колектив філармонії також отримує на 30% підвищеної заробітної плати.

Не можу сказати, що ми одразу купимо 5 роялів нових. Це дуже дорого. Це мільйони коштує. Але філармонія має на сьогодні сучасний рояль.

Але це питання начасі, і ми  знаємо про це питання, і щороку ми стараємося якусь кількість інструментів оновити.

З початком роботи відновленої філармонії концертне життя у Харкові пожвавішає – певен Юрій Янко. За його словами, бажання виступити на новій сцені з унікальними акустичними можливостями вже висловлюють не тільки вітчизняні митці, а й провідні музиканти з інших країн світу.

Юрій Янко, директор Харківської обласної філармонії  

Те, которые приезжают иностранцы, они у нас постоянно есть со всего мира, они условиями уже довольны. У нас прекрасные гримерки. У нас прекрасная акустика в органном зале. Но теперь, когда их заводишь в большой зал филармонии и они видят всю эту позолоту, великолепие все.

Недавно у меня был разговор  с Алексеем Корниенко, тоже бывший наш харьковчанин, уже многие годы живет в Австрии. Он с удовольствием хочет именно вэтом зале, именно тут сыграть.

Та самими лише концертами симфонічного оркестру і солістів у філармонії обмежуватись не збираються. Адже сучасні умови дозволяють відтворювати будь-які музичні вистави. У тому числі – оперні.

Ольга Шевченко.