Непродані ялинки передадуть до зоопарку

10 Січня 2020

Новорічні ялинки, які не продалися передають до Харківського зоопарку. Так, днями до установи привезли близько 200 ялинок, які,  як запевняють співробітники зоопарку, не один день будуть радувати його мешканців.
Для кожного виду тварин –  своя ялинкова користь – деякі ласують запашними гілками, інші із ними граються, а комусь із подрібнених дерев роблять підстілки.

 

Жанна Сівоха, співробітник зоопарку

«Новорічні деревця» – це прекрасний елемент збагачення середовища і доповнення до основного раціону харчування вихованців зоопарку. Спочатку тварини з цікавістю вивчають нові об’єкти в своїх вольєрах, а потім починають із задоволенням ласувати або грати. Але все залежить від характеру тварини.

Так, слони сприйняли сосни емоційно та з ентузіазмом. Для них дерева стали цікавою забавкою: їх і підкидали вгору, і обмахувалися ніби віялом. А от верблюди і гуанако поставилися до ялинок байдуже, хоча смачні прикраси з моркви і апельсина тварин зацікавили.
Тигр сприйняв новорічне дерево із насторогою – а от подарунок, який згідно із усіма традиціями йому поклали під ялинку, оцінив, і знайшов спосіб поласувати святковою стравою. У зоопарку зазначають – ялинки йдуть на різні потреби, але приймають в установі далеко не кожну новорічну красуню.

 Жанна Сівоха, співробітник зоопарку

Частину дерев ми подрібнюємо і використовуємо, як ароматну підстілку для тварин. Якщо говорити про ялинки взагалі, то ялинки від людей ми не приймаємо, оскільки на дереві можуть залишитися дрібні прикраси, залишки фарби або ароматичних аерозолів.

Кому ялинки сподобались найбільше – так це мавпам-капуцинам.  Для них співробітники зоопарку встановили справжні новорічні дерева  зі смачними прикрасами. На гілках, замість кульок та гірлянд,  фрукти, бублики та овочі. До смаку прийшлися мавпам і голки. А це дуже корисно, адже хвоя багата фітонцидами і різними мікроелементами, – зазначають у зоопарку.

Ольга Сітковська