Науковці обговорили проблеми вітчизняної науки і освіти

22 Червня 2019

Харків має стати головним науковим та освітнім центром України. Науковці Харківщини зібрались разом, аби обговорити проблеми вітчизняного науково-технічного та освітнього простору.

Наукова та освітня сфера потребує реформування, вважають харківські науковці. «Харківська наукова платформа» – це ініціатива регіону, яка може зробити Харків провідним науковим та освітянським центром країни та створити концепцію розвитку всього науково-технічного сектору України.

Володимир Семиноженко, голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України

Перше – ми потужніший науково-регіональний центр і освітянський центр вищої освіти і лідери, я вважаю, по-друге, ми маємо правову унікальну школу, науковий центр, який допоміг нам створити остаточну форму правових документів, які просто готові проходити з голосу Верховної Ради.

Обласна влада на чолі з губернатором Юлією Світличною всіляко підтримує розвиток науки та освіти на Харківщині. У регіоні зосереджена велика кількість інститутів та університетів. А разом із високотехнологічними підприємствами, Харківський регіон в повній мірі може називатися флагманом розвитку української економіки.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Харківських вчених чують і харків’ян взагалі чують – і в Києві, і на міжнародному рівні. Головне – готувати якісний продукт. Я впевнений, що спільними зусиллями ми це можемо  зробити.

Тож, де як не у Харкові, робити пропозиції щодо розвитку  науки, зазначає застуник голови Харківської облдержадміністрації.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Ми завжди, обласна адміністрація і, особисто Юлія Світлична, ініціюють проведення проектів, кампаній для підтримки вчених – як молодих, так і обдарованих. Можна сьогодні безліч конкурсів називати, стипендій, фестивалів. Це стимулювання для роботи в науковій сфері. Ну і, звичайно, коли науковці збираються, то є і результат.

Сьогоднішній захід є, дійсно, важливим для розвитку науки всієї України, говорить Анатолій Бабічев. Запевняє, що обласна влада всіляко підтримуватиме ініціативи вчених.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.