Національна академія наук України і завод «Турбоатом» уклали угоду про співробітництво

11 Жовтня 2019

Угоду про співробітництво уклали вчені Національної академії наук із заводом «Турбоатом. Цьому передувала міжнародна науково-технічна конференція та координаційна нарада.

Вперше в історії заводу «Турбоатом» та у його стінах пройшла координаційна наукова нарада, основною задачею якої стало поєднання зусиль представників промисловості з науковими досягненнями.

Олександр Кириленко, академік НАН України

У цілому ми бачимо задачу – забезпечити розвиток турбомашинобудування, а ще зберегти, тому що був створений унікальний колектив, який зміг модернізувати цей завод і привести його до такого рівня, коли він увійшов у п’ятірку кращих заводів світу. Це треба зберегти і надалі розвивати. А розвивати можна тільки разом, тому що є певні умови в виробничих процесах і в наукових.

За словами генерального директора «Турбоатому» Віктора Суботіна, впровадження тих технологічних можливостей, які є сьогодні на заводі, стали можливими завдяки тісній та багаторічній праці з Академією наук України. За останні 10 років акціонерне підприємство «Турбоатом» перерахувало до державного та місцевих бюджетів майже 6 мільярдів гривень, у тому числі дивідендів на державну частку – 2,5 мільярди.

Віктор Суботін, генеральний директор АТ «Турбоатом»

Мы разрабатываем конструктивную часть действующих и будущих энергоблоков турбин – как паровых, так и гидравлических. И понимаем возможности технологические существующего в Украине и потребности в мировом развитии – это все применяем в стенах нашего завода.  То есть целый ряд разработок институтов, внедренных в производстве сегодняшнего «Турбоатома», дает нам возможности находится в передовых шеренгах турбостроительных фирм мира.

Логічним завершенням наради стало підписання генеральної угоди про співробітництво між підприємством та Національною академією наук.

За останні три  роки, підприємства Харківщини переживали кілька періодів, від майже повної втрати замовлень до відродження та появи нових можливостей. Варто відзначити, що промисловість Харківщини – це основна галузь, де задіяне населення регіону, основне джерело надходження податків до бюджетів різних рівнів, а ще ключова галузь економіки регіону. За кілька останніх років промислова потужність області зросла на 15%, адже цим питанням опікується особисто губернатор Юлія Світлична.

Юлія Котелевська, Макс Артамонов.