Національна академія Національної гвардії України відзначає тридцятиріччя

12 Січня 2022

Національна академія Національної гвардії України відзначає тридцятиріччя. З цієї нагоди в закладі пройшли урочистості, куди завітали і наші журналісти.

Павло сьогодні отримав капітанські погони. До академії Нацгвардії вступив у 2014 році, після чотирьох років навчання пішов служити до військової частини у місті Слов’янськ. Там він прослужив півтора роки, безпосередньо брав активну участь у бойових діях, захищаючи територіальну цілісність країни. Потім повернувся до альма-матер вже у якості викладача.

Павло Попадинець, заступник начальника курсу гуманітарного факультету по роботі з особовим складом

Я безпосередньо начальник для свого особового складу, у мене у підпорядкуванні 120 чоловік, і я з ними працюю кожен день, я на роботі і працюю з ними.

Відповідальне завдання було покладене на офіцерів академії Національної гвардії з 2014 року. Тоді під час початку військових заворушень на Сході країни і намагання агресора захопити Харківщину, в тому числі бійці Національної гвардії, яких готувала академія, змогли дати відсіч противнику і зберегти Харків українським.

Микола Балан, командувач Національної гвардії України 

Взагалі система підготовки Нацгвардії України за останні два роки було змінено повністю, підготовка офіцерів індивідуальна та колективна підготовка особового складу, підготовка інструкторів, які проводять роботу з особовим складом. Також в академії створено мовний відділ, де декілька мовних центрів і проводиться підготовка офіцерів запасу з 2014 року, щоб офіцери змогли підвищити свій фаховий рівень.

За словами начальника академії, на сьогодні  багато уваги приділяється вивченню студентами та курсантами іноземних мов.

Сергій Соколовський, генерал-лейтенант, начальник Національної академії Національної гвардії України

Військовослужбовці Національної гвардії мають змогу і займаються вивченням іноземних мов – англійська, німецька, французька, і ми продовжуємо вдосконалювати навички особового складу. Це навчальна програма, яка дозволить вивчати іноземну мову дистанційно у військових частинах, а центр – це академія.

Підготовка офіцерів в Академії здійснюється на 4 факультетах: оперативний факультет, командно-штабний факультет, факультет логістики та гуманітарний факультет.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков