Нацгвардійці склали присягу на площі Конституції

2 Грудня 2019

Півсотні хлопців, які висловили бажання проходити службу у лавах 5 Слобожанської бригади склали  присягу на площі Конституції. Спостерігати за дійством могли не тільки рідні, але й перехожі.

Присягу на площі Конституції нацгвардійці складають вже 2-й рік поспіль. Це свято не лише для військових, але і для всіх харків’ян. Продивитись, як солдати Нацгвардії присягають на вірність Україні могли всі бажаючі.

Я, Подшивалов Ярослав Юрійович, вступаю на військову службу і урочисто присягаю українському народові бути йому вірним і відданим.

Ярослав – актор театру імені  Шевченка. Він сам виявив бажання служити. Про те, аби потрапити до лав нацгвардійців, замислювався і раніше. Залишати сцену, звісно, сумно, говорить, чоловік, втім, попереду – відповідальна справа. І військові труднощі його не лякають.

Ярослав Подшивалов, солдат Нацгвардії

Я закінчив кафедру театру ляльок. І у нас взагалі ця дисципліна була на високому рівні і взаємодопомога, виручка товариша. Тому для мене це було досить звичним.

Інші солдати Нацгвардії кажуть, служба – це їхній обов’язок перед Батьківщиною.

Ярослав Подшивалов, солдат Нацгвардії

Служба мені сподобалась, тому що це контакт з цивільним населенням і можливість якось впливати на країну через Національну гвардію, через свою службу.

Сергій Чередниченко, заст. командира частини 5-ї Слобожанської бригади Нацгвардії України 

Хлопці, які прибули для строкової служби, надстрокової служби контрактники з різних регіонів України. Вони пройшли загальновійськову підготовку, мінімум для бійця Національної гвардії отримали. Сьогодні приймають військову присягу. Переходять до етапу підготовки за спеціальністю.

Для всіх зіграв військовий оркестр, новоспечених солдатів привітало керівництво і за традицією урочистості закінчили маршем. Солдати мали кілька хвилин, аби поспілкуватися з близькими. Друзі, батьки та рідні вітали чоловіків обіймами та добрими побажаннями.

Конечно, горжусь братом. Он – молодец, он справляется, служит. Вообще, он – защитник.

Это его выбор. Да, его выбор, трудное дело, важное дело, но согласился сам. Поэтому, я думаю, отслужит, придет дломой, дождется девушка его, родители, и все будет хорошо.

Присягу на площі Конституції склали близько 50 молодих нацгвардійців.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.