Народна депутатка Юлія Світлична прокоментувала ініціативу щодо посилення відповідальності за смертельні ДТП, скоєні у стані сп’яніння

24 листопадаа 2021

Народна депутатка України Юлія Світлична прокоментувала одному з всеукраїнських телеканалів  свою ініціативу, а саме – законопроєкти щодо посилення відповідальності за ДТП, скоєні у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, які спричинили смерть людей. Вони негайно виносяться до сесійної зали Верховної Ради України. Більш детально – далі.

Законопроєкти, які внесла народна депутатка України Юлія Світлична, щодо посилення відповідальності за ДТП, скоєні у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, одностайно підтримали у комітеті Верховної Ради. За словами Юлії Світличної, ці зміни у законі важливі для всіх жителів країни.

Юлія Світлична, народна депутатка України

З огляду на те, що в країні на сьогодні побільшала кількість і концентрація автотранспортних пригод, вважаю за доцільне для зменшення постраждалих і загиблих на дорогах підвищити систему покарання, і для цього запропонували декілька законопроектів, автором яких я являюсь, пропоную підвищити кримінальну відповідальність, а також для водіїв-порушників, внаслідок дій яких загинули люди, окрім покарання кримінального позбавляти правом керувати транспортним засобом пожиттєво, особливо це стосується тих, хто сідає за кермо напідпитку, або під дією наркотичних засобів.

Юлія Світлична певна, що водії, які напідпитку, чи під дією наркотиків сідають за кермо і таким чином вбивають людей, не мають морального права більше в своєму житті сідати за кермо автомобілю. Також запропоновано інший законопроект, авторкою якого також є Юлія Світлична.

Юлія Світлична, народна депутатка України

Наряду з кримінальною відповідальністю пропонується позбавляти права керувати автотранспортним засобом людину, дії якої спричинили загибель людей від 15 до 20 років. Це принципові відмінності цих двох законопроектів. І той, і інший проект передбачає підвищення відповідальності для водіїв, внаслідок дій яких загинули люди. Вважаю, що це перший крок підвищення відповідальності водіїв, безумовно, це комплекс дій, який повинен бути направлений і зосереджений з боку усіх органів влади щодо безпеки дорожнього руху.

Також Юлія Світлична повідомила, що наразі розробляються і інші законопроекти, які будуть посилювати відповідальність водіїв за менші правопорушення на дорогах і з меншими наслідками  – такі, як збільшення допустимої швидкості та інше.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков