Народна артистка України Марія Бурмака завітала до університету Каразіна

10 Вересня 2021

«Улюблені класики». Народна артистка України Марія Бурмака завітала до Харкова з презентацією свого нового проекту. Співачка записала 15 композицій на вірші українських класиків – від Шевченка до Стуса. На музично-поетичному вечорі з цієї нагоди у Каразінському університеті побувала наша знімальна група.

Зала Каразінського університету заповнена студентами. На сцені – випускниця філфаку цього вишу – Марія Бурмака, зізнається – дуже хотіла, щоб прем’єра проекту відбулася саме у Харкові. Співачка ділиться – її переповнили почуття, коли переступила поріг альма матір:

Марія Бурмака, народна артистка України

Я так дуже хотіла і я така щаслива, що це вдається, тому що я подумала, що я дуже хочу, я сьогодні зайшла на кафедру, у рідний університет, мені хотілося стіни обнімати, ну, правда, і підійшла до аудиторії, де складала вступний іспит Юрію Безхутрому і потім зайшла до нього в деканат, я слова боялася забути, в мене серце тріпотить, я дуже хотіла саме в Харкові, тому що хочеться, щоб Харків буде український!!!

Якби її попросили заспівати все, що вона написала, то був би концерт на 5 годин – каже Марія, приміром, лише на вірші Олександра Олеся у неї – 5 пісень. Тож, за її зізнанням, це проект, над яким вона працює все життя – від навчання на філфаку університету.

Марія Бурмака, народна артистка України

Дуже тяжко обирала і для мене 15 пісень – це дуже мало, для всіх моїх музикантів, і на студії всі, які записують, вони кажуть – «Боже, 15 пісень – як це можливо!» Але я настільки, дійсно, це люблю і програма називається «Улюблені класики», тому що я можу не просто це співати, не просто пропустити через серце і й розповідати.

Презентація проекту у Каразінському університеті – великий подарунок від його випускниці вишу – говорить ректор ХНУ Тетяна Кагановська:

Тетяна Кагановська, ректор Харківського національного університету ім. В. Каразіна

Ми, звісно, пишаємось, що талантами Марійки, які знані далеко за межами України, і я можу сказати, що якщо чесно, мені здається, що інколи доля цілої нації обирає людину. І вона обирає цю людину,  щоб ця людина обрала свою справу, яка буде сенсом всього життя і саме це для мене Марійка. Мені здається, що її творчість є джерелом української культури і через її діяльність вона висвітлює і закохує в нашу Україну навколишній світ і весь світ.

Не тільки пісні, а й розповіді про цікаві сторінки з життя кожного з поетів – вечір був побудований так, щоб слухачі змогли відчути класиків як живих людей, які любили і розчаровувались, творили і робили помилки. Після Харкова новий проект Марія Бурмака представить Львові, Одесі, Києві, Житомирі та Вінниці.

Ірина Дергоусова, Дмитро Шаталов