Напередодні Дня музеїв у облдержадміністрації нагородили кращих працівників музейної сфери Харківщини

17 Травня 2019

Напередодні Міжнародного дня музеїв у Харківській облдержадміністрації відбулася урочиста церемонія нагородження кращих працівників музейної сфери Харківщини. Заступник губернатора Анатолій Бабічев привітав музейних працівників від імені керівника області Юлії Світличної та вручив почесні грамоти.

Урочиста церемонія включала в себе не тільки нагородження, а й наголошення на досягненнях у музейній сфері Харкіщини. Так, під час заходу  було зазначено, що в регіоні проводиться робота не тільки щодо збереження музейної спадщини, але й відкриття нових музеїв. Наприклад, у минулому році у співпраці обладміністрації та Малоданилівської громади Дергачівського району на Меморіальному комплексі пам’яті жертв Голодомору в Україні було започатковано новий музей.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

10 років тому встановили монумент, були великі плани по розбудові, нічого майже не відбулося, 2 роки тому ми повернулися до цього питання, нарешті оформлені земельні ділянки під музейний комплекс і на роковини жертв Голодомору минулого року нам вдалося відкрити цей музей.

Заступник голови облдержадміністрації побажав  робітникам музеїв  щастя, міцного здоров’я, нових професійних та життєвих успіхів, творчої енергії. За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи, збереження історико-культурної спадщини українського народу, багаторічну працю, і з нагоди Міжнародного дня музеїв кращих музейників нагородили почесними грамотами обласної державної адміністрації, Подякою губернатора та відзнаками управління культури і туризму облдержадміністрації.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Я, дійсно, хочу вам подякувати за вашу відповідальну і важливу працю, передати вітання від губернаторки області Юлії Світлличної. Харківщина володіє унікальними музейними колекціями, яким можуть заздрити і інші регіони України і навіть – держави.  Я хочу вам подякувати, що ви зберігаєте і досліджуєте свої колекції. Хочу наголосити, що ми з вами і будемо старатися зробити так, щоб і ваші умови праці ставали кращі, і щоб харківяни раділи, що в них є такі чудові музеї.

Нагадаємо, щорічно 18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв було прийнято пропозицію про заснування цього культурного свята. З 1978 року Міжнародний день музеїв став відзначатися більш ніж у 150 країнах.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.