Надзвичайники попереджають про небезпеку, пов’язану із горінням сухостою

11 Квітня 2019

Кількість пожеж, пов’язаних з горінням сухої трави, очерету зростає день від дня. З початку квітня у Харківській області сталося понад 670 таких загорянь. Це половина від усіх пожеж з початку року. Є і трагічні випадки. Тож дснсники нагадують про необхідність обережного поводження з вогнем.

Лише за кілька останніх діб  рятувальники виїжджали понад 320 разів  на гасіння пожеж на відкритій місцевості. Це випадки, коли горіла суха трава, торішнє листя, очерет та сміття. Втім, лише цим зазвичай пожежі не обмежуються – розповіли у Головному управлінні ДСНС області. Пожежі вже, зокрема,  призвели до пошкоджень кількох приватних будинків, господарських споруд, гаражів. І що найстрашніше – через пожежі гинуть люди.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області   

Ще в березні був трагічний випадок, мається на увазі Харківський район, селище Високе, там загинув чоловік 1949 року народження. І вже 8 квітня також надійшло повідомлення про пожежу в селищі Буди, там було знайдено тіло чоловіка. Як повідомили сусіди, вони сказали, що це чоловік 1973 року народження, він мешкав в цьому селищі.

В обох випадках під час пожежі горіла суха трава, саме в ній і були виявлені тіла загиблих.

Основна причина пожеж, які трапляються на відкритій місцевості – людський фактор – говорять рятувальники.  Перш за все – це необережне поводження з вогнем, і по-друге – це занесення відкритого джерела вогню.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області   

Це люди намагаються, в першу чергу – це спалювання сухостою, але розповсюдження вогню маємо також на відкритих ділянках, швидкість вітру досягає і до 10 метрів на секунду. Це швидкість розповсюдження вогню.

Слід пам’ятати, що окрім швидкого розповсюдження вогню, а відтак -загрози поширення пожежі і того, що вона може призвести до трагічних наслідків, загоряння може охопити значні території, господарські споруди. А відтак – призвести до значних матеріальних збитків.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області   

Було здійснено більше 40 виїздів на ліквідацію вибухонебезпечних предметів, була і авіабомба, були снаряди, були міни, так ось усі ці предмети були знайдені на відкритих ділянках. В екосистемах вони можуть спровокувати вибухи вибухонебезпечних предметів Другої світової війни. Це є загроза для людей, в тому числі для селищ, які розташовані поруч з цими ділянками.

Тож рятувальники наголошують – не слід спалювати суху траву, очерет, сміття, залишати незагашене багаття,  щоб не наражати себе і оточуючих на небезпеку.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.