Набирає обертів літературний проект «#Читай-пиши»

24 Березня 2020

Набирає обертів літературний проект «#Читай-пиши». Його ініціатори оголосили конкурс школярських рецензій на твори української літератури, в якому можуть взяти учні 10-17 років з Донецької, Луганської та Харківської областей. Втім карантин вніс свої корективи: письменники не можуть зустрічатися із дітьми, але запрошують спілкуватися про літературу онлайн. Школярів закликають долучитися до флешмобу із літературними порадами та онлайн-читань улюблених творів. Письменник Сергій Жадан із донькою Марічкою дещо розповіли про свої вподобання.

Спілкування онлайн. Письменник із донькою дотримуються карантину, носять маски та залишаються вдома.

Сергій Жадан, письменник 

 У нас з’явилося більше часу для спілкування, різних ігр, справ по дому, більше читаємо, дивимося більше фільмів, мультфільмів. А що це за книга ваша. Що залишилася на дачі? – Біблейні історії. – У нас пошла така тема, Марія зацікавилася Біблією, і в мене тут є дитяче Євангеліє, яке видав Іван Малкович, а та книга, яку ми читаємо, там історії Старого заповіту та Нового.

На підтримку дитячого читання Сергій Жадан із донькою Марічкою запустили флешмоб «Читай-пиши», учасники якого мають розповісти про улюблену книгу.

Сергій Жадан, письменник

Дитяча аудиторія вигідно відрізняється від дорослої, вони щирі, відверті й безпосередні. Якщо їм подобається, вони кажуть – подобається, не подобається – кажуть не подобається, і це оптимальна ситуація.

Їва Стус, учасниця флешмобу «#Читай-пиши» 

А багато ви знаєте про кістки? Наприклад, героїня цієї книжки Аня знала досить багато. А я до читання цієї книжки знала, що ріг жирафа – це не кістки. Після прочитання цієї книжки я дізналася, що у немовляти 270 кісток, а у кого 1500 – дізнаєтесь з цієї книжки.

Ольга Роменська, учасниця флешмобу «#Читай-пиши»

Меня зовут Оля Роменская, одна из моих самых любимых книжек –  «Грозовой перевал».  Это крайне самобытная книжка, которую я бы посоветовала к чтению. Это книжка не совсем о романтике, это книжка о человеческой психологи, любви, ненависти, ревности. И несправедливых наказаних.

Автори трьох найкращих порад отримають у подарунок книгу.  Призи чекають також на учасників конкурсу на кращу книжкову рецензію серед школярів 10-17 років з Донецької, Луганської та Харківської областей. Через карантин прийом заявок на конкурс подовжили до 14 квітня.

Оксана Кириченко.