Набули чинності зміни до законодавства щодо розмитнення авто з-за кордону

4 Грудня 2018

Розмитнення авто на іноземних номерах по-новому. З 25 листопада в Україні набули чинності зміни до законодавства щодо ввезення авто з-за кордону. Що змінюється для автовласників – наші кореспонденти дізнавались у Харківській митниці Державної фіскальної служби.

Згідно змін до законодавства, оформити авто на єврономерах можна в будь-якому митному органі в Україні. При цьому власник повинен обов’язково пред’явити транспортний засіб. Як розповіли на Харківській митниці, це авто не обов’язково повинно бути вивезено за межі митної території України та повторно ввезено. Для того, щоб розмитнити авто, потрібно подати такі документи:

Валерій Найчук, начальник управління Харківської митниці ДФС

Це документи, що підтверджують право власності на цей транспортний засіб, як правило, це договір купівлі-продажу, або право ним розпоряджатися та декларувати. Як правило – це доручення, технічні або реєстраційні документ на транспортний засіб, як правило, це технічний паспорт і рахунок-фактура, або інший документ, що підтверджує вартість товару.

Людина, яка хоче оформити авто, не обов’язково повинна перетинати митний кордон. Щоб оподаткувати авто використовується вартість товарів, зазначена в договорах купівлі-продажу:

Валерій Найчук, начальник управління Харківської митниці ДФС

Серед документів, які можуть підтверджувати заявлену фактурну вартість товарів можуть бути – це договір купівлі-продажу, рахунок-фактура, банківські платіжні документи, що стосується розрахунків за цей транспортний засіб, платіжні документи, що підтверджують вартість транспортного засобу з ідентифікаційними ознаками цього транспортного засобу, наприклад, декларація країни відправлення, висновки експертних організацій.

Як розповіли на Харківській митниці, знижкою протягом 90 днів, тобто коефіцієнтом 0,5 при сплаті акцизного податку людина може лише скористатися лише один раз.

З набуттям чинності змін у законодавстві Харківською митницею ДФС вже оформлено 5 авто за новими правилами, ще 50 транспортних засобів перебувають на оформленні.

Ірина Дергоусова, Сергій Дерев’янко.