На сесії Харківської облради було розглянуто майже 60 питань

30 Травня 2019

Сьогодні відбулось чергове засідання сесії Харківської обласної ради, під час якого депутати розглянули майже 60 питань порядку денного. Як і обіцяла голова області Юлія Світлична, більшість з них стосувались розвитку соціальної інфраструктури регіону.

Одне з перших та найголовніших питань – виділення коштів за програмою соціально-економічного розвитку регіону.

Андрій Колос, директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації 

Депутати підтримали внесення 62 об’єктів до програми соціально-економічного розвитку на загальну суму більше 200 мільйонів гривень. Таким чином, на сьогодні взагалі програма соціально-економічного розвитку Харківської області  містить близько 800 об’єктів на загальну суму більше 5 мільярдів гривень. За підсумками 4 місяців поточного року в роботі 73 об’єкти, які вже профінансовані майже на 240 мільйонів гривень.

Депутати проголосували за виділення коштів на реконструкцію приміщення для дитячого садка в Люботині. Люботинський дошкільний навчальний заклад ясла-садок №5 буде розрахований на 110 місць. Заклад відновить роботу майже через  20 років після свого закриття. Восени 2018 року будівлю, в якій незабаром розміститься заклад, оглянула голова області Юлія Світлична під час робочої поїздки до міста Люботин.

Також фінансування передбачено на продовження будівництва загальноосвітньої школи I -III ступенів у селі Губарівка Богодухівського району та реконструкції школи  у Пархомівці на Краснокутщині, будівництво блоково-модульної котельні на твердому паливі для теплопостачання Гришівського НВК Сахновщинського району.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Було прийнято низку нових об’єктів до програми соціально-економічного розвитку, а також профінансовані ті, що вже були в програмі соціально-економічного розвитку. Можу сказати, що більше будемо ремонтувати закладів освіти, охорони здоров’я, а також об’єкти житлово-комунального господарства. «Енергія світла» – це програма, яка освітлює і вулиці, і під’їзди ну і, звичайно, дороги. Ремонт буде продовжуватися відповідно до графіку та до тих планів, які були затверджені обласною радою. І, звичайно, продовжуємо шлях на укріплення Харківської області.

Також виділено кошти на ремонт спортзали Слатинського ліцею. Цю ініціативу голови області  Юлії Світличної також підтримали депутати. Під час робочої поїздки до Дергачівського району 24 травня Світлична ознайомилась з ремонтними роботами, які вже провели в Слатинському ліцеї, та оглянула ті приміщення, які потребують відновлення, зокрема – приміщення спортивної зали.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Хочу сказати в тему соціального захисту області, Харківська область покриває всі категорії людей, і більш ніж сім тисяч путівок в оздоровчі табори буде надано діткам Харківської області. І незабаром вони отримають цю змогу – збирають чемодани і готуються відпочити перед наступним навчальним роком.

Депутати розділили державну субвенцію по всій області на придбання для шкіл нових автобусів, меблів та комп’ютерів для шкіл.

Щодо  ініційованої головою області програма «Енергія світла», яка  ефективно впроваджується вже другий рік поспіль.  У цьому році роботи з освітлення під’їздів будинків будуть виконані більше ніж 60% від необхідного. Також планомірно продовжується освітлення вулиць. Загалом програма розрахована на три роки.

Сергій Магдисюк, директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації 

В целом 50 миллионов запланировано из областного бюджета и 5 миллионов привлеченных средств с мест.

Депутати підтримали і ще одну ініціативу Юлії Світличної, а саме – виділити кошти на створення у Дергачах нового парку. Фінансування передбачено для реконструкції скверу відпочинку по провулку Парковий. Підтримати місцеву громаду в питанні створення зони відпочинку пообіцяла губернатор Юлія Світлична під час робочої поїздки на Дергачівщину 24 травня.

Також депутати виділили кошти на будівництво нового онкологічного центру в області, створення якого  ініціювала голова області Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Відповідно до тієї смети, яка була заявлена, ми потихеньку, щоб не забирати кошти у інших галузей, щоб всі потреби були враховані. Ми, звичайно, виділяємо на подальше будівництво онкоцентру, ми розраховуємо і на державний бюджет – надали свої пропозиції, це надзвичайно важливий об’єкт, і Міністерство охорони здоров’я просимо, щоб врахували потребу устаткування для нового онкологічного комплексу.

Необхідні зміни до плану формування територіальних громад також прийняли під час засідання сесії облради.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Вже 18 громад існує, вони якісно себе показали. З одного боку, кількість не велика, а з іншого, це відповідає всім критеріям, яким має відповідати нова громада.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради 

Всі ініціативи, які надходять до обласної адміністрації, обласної ради, ми підтримуємо, голосуємо, корективи вносимо, створюємо умови для об’єднання, але це справа людей на місцях.

На 30 червня ЦВК призначені вибори в трьох ОТГ області. Тому процес  об’єднання громад йде стабільно.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Об’єднання ОТГ повинно проходити добровільно. Ми відповідаємо волі громадян і людей.

За словами голови області, важливі питання розподілу коштів були прийняті саме вчасно перед гарячою порою літнього  будівництва та ремонтів соціально важливих об’єктів.

 Анна Почапська, Дмитро Поздняков.