На позачерговій сесії міської ради обговорили кричущу ситуацію із захворюваністю на ковід

13 Жовтня 2021

На позачерговій сесії міської ради депутати розглянули та заслухали звіт щодо кричущої ситуації, яка склалася сьогодні в місті з захворюваністю на Ковід. Відсутність вільних ліжок з поточним киснем, брак лікарів, загроза «червоної» зони та багато іншого. Про що ще говорили депутати – далі в сюжеті.

Журналістів на сесію не пустили, з формулюванням «епідеміологічна небезпека через Ковід». Представникам ЗМІ запропонували прес-центр, де йшла трансляція. Між тим, і депутати були незадоволені тим фактом, що про скликання сесії, хоч і позачергової, вони дізналися запізно і проекти рішень, тих питань, що мали розглядатися, були завантажені на депутатські планшети вночі перед днем засідання, хоча представники міської влади повинні це зробити не пізніше, ніж за добу.

Дмитро Булах, депутат Харківської міської ради від «Блоку Світличної «Разом!»

Колеги, я просто прошу це публікувати згідно закону, до нашого регламенту, це важко собі поставити дедлайн. Ігор Олександрович, я прошу відпрацювати ще раз це питання.

Тож, за докладом заступниці міського голови Світлани Горбунової-Рубан, на сьогодні в Харкові багато що зроблено для того, аби побороти Ковід і впоратися з поточною ситуацією. Проте факти свідчать про інше.

Дмитро Булах, депутат Харківської міської ради від «Блоку Світличної «Разом!»

Це вже третя хвиля короновірусу, і ми бачимо, стабільно ми в антилідерах і друга хвиля, в мене питання, скоріше до Вас, Ігорю Олександровичу, от ми вільно змінюємо заступників, якихось директорів департаментів, можливо, щось не так з менеджментом? Чому ми в третю хвилю знов антилідери. Тобто скільки нам потрібно повторювати ці помилки, може треба висновки якісь робити?

Тож, на сьогодні, дійсно, в лікарнях не вистачає медперсоналу, а 641 ліжко з поточним киснем зайняті, при цьому завантаженість ліжок – 70 %, але потрібні місця з киснем, аби рятувати людей. Така ситуація по всій області, і не зрозуміло, як на сьогодні Харківщина досі не переведена до «червоної» зони карантину. Депутати підняли питання небезпеки Ковіду для людей, які мають орфанні захворювання.

Олександр Абрамов, депутат Харківської міської ради від «Блоку Світличної «Разом!»

Ні для кого не секрет, що хвороба Ковід є смертельною, але є ті, для кого особливо небезпечна. У нас 7 тисяч хворих на орфанні хвороби, я ж звертався до Департаменту охорони здоров’я, щоб для них виділили кошти на ліки, щоб вони не ходили по вулиці і не наражали себе на небезпеку, бо в їх ситуації захворіти на Ковід – це майже 100% – летальний результат, мені пообіцяли, я пішов до людей, ми зібрали заяви, ось вони, потом я пішов до Сороколата, і грошей не вистачає, але було слово і обіцянка, і знаю, що до вас зверталися, скажіть, чи буде оказана допомога хворим.

Дійсно, виділення коштів на ліки для хворих на орфанні хвороби вже довгий час не вирішується. Цього разу в прямому ефірі була дана чергова обіцянка виконуючим обов’язки міського голови Ігорем Тереховим. Що ж буде насправді – депутати обіцяли проконтролювати.

Розглянули депутати і інші питання соціального характеру.

Максим Радченко, депутат Харківської міської ради від «Блоку Світличної «Разом!»

Питання до КП «Ритуал» – декілька сесій тому ми піднімали питання щодо людей, які малозабезпечені, чи можуть вони отримати ту послугу безкоштовно, і ви відповіли, що можуть, але в мене кричущі випадки, де агенти «Ритуалу» виходять і навіть знають, що цією ситуацією керує депутат і жінка померла, але вони виходять в вихідний і кажуть: «11 тисяч за послугу і за морг – 4», а у людей таких коштів немає.

У цьому питання міська влада пообіцяла розібратися, проте це вже не вперше, тому, чи дійсно на КП «Ритуал» чекає перевірка за фактом вимагання грошей у малозабезпечених людей, стане відомо пізніше.

Головною перемогою цієї сесії стало затвердження ковідних муніципальних доплат медикам. Цього домоглися депутати від «Блоку Світличної “Разом!”. Позицію фракції озвучив Ігор Черняк, який і запропонував виділити кошти з міського бюджету на ковідні доплати лікарям. Також збільшити кількість мобільних пунктів вакцинації та розглянути можливість розміщення таких пунктів біля дільниць у день виборів міського голови. Можливо, це допоможе додатково вакцинувати тисячі харків‘ян, в тому числі – й похилого віку, які не можуть з тих чи інших причин дістатится до своїх поліклінік.

Ігор Черняк депутат, Харківської міської ради від «Блоку Світличної «Разом!»

Я хотів, щоб зараз було голосування – доповнити розділ 18, які стосуються двох важливих моментів – це роз’яснювальна робота та нарешті передбачити виплати тим медикам в лікарнях, які протидіють короновірусу і прошу колег підтримати ці пропозиції.

Ці пропозиції «Блоку Світличної» були підтримані депутатами. Несподівано на позачерговій сесії, яка була скликана екстрено з питань протидії короновірусу, розглянули кадрові питання. Цей факт викликав низку зауважень з боку частини депутатського корпусу, накшталт того, що ці питання можна було б більш детально доопрацювати.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков