На найближчій сесії Харківської облради планують виділити кошти на оновлення даху художнього музею

31 Січня 2019

У Харківському художньому музеї тече дах. Через це водою заливає виставкову залу на другому поверсі.  Харківська облдержадміністрація обіцяє допомогу – на найближчій сесії обласної ради, що відбудеться у лютому, для усунення проблеми будуть виділені гроші.

Харківський художній музей. Історична будівля на вулиці Жон Мироносиць. Напередодні у цій будівлі потік дах. Через це водою почало заливати виставкову залу на другому поверсі. Жоден із експонатів музею не постраждав – розповідають співробітники закладу. На стіні, по якій текла вода, картини не експонуються:

Вікторія Кацай,  головний зберігач фондів Харківського художнього музею

Вчера у нас произошла течь крыши и случилось то, что из-за большого количества осадков и плюсовая температура, наша крыша не выдержала и случилось то, что по этой стене полилась вода, к сожалению.

На этой стенке никогда у нас ничего не висело. На этой стеночке у нас стоял щит здесь.  Поэтому эта стена, она закрыта была щитом, здесь никогда не висят и не висели картины, это не экспозиционная часть.

Музейні працівники розповідають – одразу ж після того, як це сталося, викликали альпіністів. Ті почистили дах від снігу і криги, і протікання даху припинилось.

Вікторія Кацай,  головний зберігач фондів Харківського художнього музею

Мы ведем сейчас, в эти дни очень сложные, мы ведем круглосуточное дежурство здесь, проверяем на предмет протекания потолков, все это проверяется, ведется контроль.

Крім того, значного перепаду температурно-вологісного режиму не відбулося, отже на стан витворів мистецтва, що знаходяться у цій залі, це не вплинуло – розповіли у музеї.

Дах над цією частиною художнього музею – а це надбудова – був зроблений ще у 60-70 роках минулого століття. Звели його з порушенням технологій, що і є причиною протікання – розповіли у Харківській облдержадміністрації:

Олег Яцина, начальник управління культури та туризму Харківської облдержадміністрації

Зроблений він з порушенням певних технологій, кут нахилу даху занадто плоский, тому дуже багато снігу або інших опадів не так швидко стікає і винос самого даху над стіною, він занадто короткий, тому вода затікає за стіни. З того часу жодного капітального ремонту не робилося, робилися незначні латані.

Знаючи про це проблемне питання, у облдержадміністрації ще минулоріч почали його вирішувати. І на найближчій сесії Харківської обласної ради будуть виділені кошти:

Олег Яцина, начальник управління культури та туризму Харківської облдержадміністрації

Коли виникла ця проблема, проблема ця виникла ще минулого року, і управління культури і туризму, користуючись тою логікою і тим законодавством, яка є, минулого року виділило кошти на проектно-кошторисну документацію. Зазначена проектно-кошторисна документація була виготовлена, знаходиться зараз у директора, відповідно на цій сесії, що буде,  також були закладені кошти – перший транш у розмірі 3 мільйонів. Тому 28 лютого буде відповідна сесія, на якій депутати, я впевнений, що проголосують, принаймні керівництво обласне нас підтримало в цьому сенсі, будуть виділені кошти і в квітні місяці розпочинаються роботи.

Наступний транш на проведення робіт у художньому музеї – а це близько 5 мільйонів гривень – буде виділений також найближчим часом – запевнив Олег Яцина. Роботи з оновлення художнього музею, за словами начальника управління культури і туризму облдержадміністрації, ведуться системно. Зокрема, минулого року була вирішена проблема з опаленням, яке не оновлювалось десятиліттями, і завдяки виділенню виділенню близько 180 тисяч гривень був проведений відповідний ремонт.

Ірина Дергоусова, Олена Павличенко, Макс Артамонов, Євген Сєріков.