На Харківщини вшанували пам’ять захисників України

29 Серпня 2019

На Харківщини вшанували пам’ять захисників України, які загибли за Незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.  На урочистості до пам’ятника Тарасу Шевченку прийшли представники громадських та волонтерських організацій, учасники АТО та ООС, представники влади та рідні загиблих бійців.

За офіційними даними в Харківській області поховані 208 бійців, які загинули під час АТО і ООС, більше трьох сотень отримали інвалідність під час бойових дій, а понад 15 тисяч отримали статус учасників бойових дій.

Микола Шарий, заступник військового комісара Харківської області 

Ми шануємо пам’ять героїв, які віддали своє життя за Україну, за її Незалежність. Тому це свято вчасно встановлено, треба пам’ятати про своїх героїв і кожен рік віддавати їм шану.

День пам’яті захисників України проходить у п’яту річницю Іловайської трагедії. Але вшановують всіх бійців, які  загинули, а не лише там.

Павло Федоров, голова ХОГО «Спілка ветеранів АТО»

Вспоминаем всех тех, кто погиб, всех тех, кто погибли в Зеленополье, Луганском аэропорту, Дебальцево, на Светлодарской дуге, всех наших. Это память.

26-річний Микола, син Валентини Білоцерковець, пішов служити добровольцем, загинув у березні 17 року на Світлодарській дузі.

Валентина Білоцерковець, мати загиблого захисника України

Але він дуже мало побув, швидко так получилось, що погиб там, получил ожоги, спасая товарищей. Я каждый день ложусь с ним, встаю с ним. Для матері він кожен день живий, я його кожен вечір чекаю додому.

Чоловік Вікторії Геннадій Литвинчук пішов воювати у 2015 році.

Вікторія Литвинчук, дружина загиблого захисника України

Воював майже два роки – спочатку в 81-й бригаді, потім у 54-й, воював на Світлодарській дузі, потрапив в саме пекло, отримав травму, помер. Є син, коли він помер, малому було 2,5 роки, зараз буде 5. Постійно питає про тата, знає, що тато на небі, що він на зірочці, любить його. Син – це копія тата, це – наша гордість, все моє життя.

День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за Незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, цьогоріч відзначається вперше, і це необхідно для усіх, – вважає заступник голови області.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Було багато спекуляцій на цій темі, але ми знаємо, що війна продовжується, що кожного дня гинуть люди, які відстоюють Незалежність нашої держави, для нас  це не пусті слова, тому що ми пам’ятаємо, як розвивались події 5 років тому, а якщо далі підемо в історію України, завжди всім поколінням приходилось додавати зусиль, щоб захистити, відвоювати Незалежність в повному сенсі цього слова. Це можливість розвиватися, можливість бути самоідентичними, це і можливість рости в сенсі держави, громадян, які є на території держави, тому, безумовно, маємо захистити, щоб не бути під тиском військової агресії.

Після церемонії її учасники вирушили до Алеї Слави на 18-му міському цвинтарі, аби покласти квіти до могил загиблих.

    Оксана Кириченко, Віктор Сєріков.