На Харківщині зводять новий онкологічний центр

29 Липня 2019

Ми продовжуємо розповідати про будівництво нового онкологічного центру у Лісопарку, що зводиться за ініціативи та під контролем голови області Юлії Світличної. Експертну думку у програмі «Коментарі» озвучила радниця губернатора Вікторія Мілютіна.

Не у кабінеті, а на об’єктах, підприємствах, будівництвах  –  Вікторія Мілютіна певна, що успіх роботи губернатора саме в тому, що Юлія Світлична особисто контролює роботи на соціальних об’єктах, якими опікується. Зокрема, йдеться й про будівництво онкоцентру. Роботу на цьому об’єкті разом із експертами голова області проінспектувала напередодні. Юлія Світлична не ставиться до цього формально, вона розбирається в  кожній деталі будівництва нового медзакладу.

Вікторія Мілютіна, радниця голови Харківської облдержадміністрації 

На днях відбулась нарада прямо на будівельному майданчику будівництва нового онкоцентру в Лісопарку. Були залучені всі представники, по-перше, ідейний надихач проекту і головний менеджер – голова Харківської обласної адміністрації Юлія Олександрівна Світлична, представники будівельників, представники архітекторів, керівник онкоцентру і його команда онкологів і громадськість. У нас працює мультидисциплінарна робоча група щодо будівництва нового онкоцентру в Лісопарку, у нас сформована дорожня карта. Цей проект дуже необхідний, коли мова йде про таку страшну хворобу, ми повинні дуже швидко рухатися.

Наразі в області 80 тисяч хворих на онкологічні хвороби, і це лише зареєстровані, велика кількість людей не знають про свою недугу. Тому, за ідеєю, пацієнтам не потрібно чекати на повне закінчення будівництва нового онкоцентру. Проектувальниками розроблено стратегію, за якою в експлуатацію нова будівля буде вводитися поступово.

Вікторія Мілютіна, радниця голови Харківської облдержадміністрації 

Будуть відкриватися черги, перша черга відкриється за два роки, потім буде друга і третя черга, тому що проект амбіційний великий.

Планується, що новий онкоцентр на рік буде приймати не менше ста тисяч пацієнтів і обслуговувати 5 областей, а, можливо, і всю Україну.

Вікторія Мілютіна, радниця голови Харківської облдержадміністрації 

Проект почався з того, що фахівці писали медичне завдання – що потрібно для сучасної, на рівні світовому, послуги. Щоб не було, що ти робиш одне обстеження, потім – інше, а для якогось обстеження є – лише послуги в комерційному центрі. Ні, ми плануємо, що буде якісна медична послуга для будь-кого з максимум залучення державного фінансування і щоб все в одному місці людина отримала – якісне обстеження і лікування.

За словами Мілютіної, на сьогодні йде повне оновлення медичної сфери області, і завдяки постійному діалогу між всіма ланками та особистій участі керівниці регіону, є результат у роботі.

Вікторія Мілютіна, радниця голови Харківської облдержадміністрації 

Юлія Олександрівна завжди прислуховується до порад спеціалістів і на особистих прийома, завжди є можливість заручитися експертизою спеціалістів і я вважаю, це секрет перемоги роботи команди та спеціалістів і те, що робить Юлія Олександрівна, і, до речі,  всі в неї цьому навчаються – уже дисципліновано, крок за кроком, наполегливо і рухаємося в одному напрямку, всі спеціалісти, ми працюємо на користь наших громадян.

За умов вчасного фінансування повністю побудувати онкологічний центр планують за п’ять років,  кошти залучатимуть з усіх можливих джерел.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Был разработан проект, финансирование заложено в областном бюджете, будем обращаться во вновь сформированное правительство для того, чтобы финансирование получить из государственных источников, чтобы можно было быстрее закончить этот большой объект и, конечно, будем обращаться к международным партнерам за международной технической помощью, за обеспечением новым оборудованием и новыми технологиями, и обмен опытом с современными медработниками, чтобы наши врачи могли повышать свою квалификацию, чтобы предоставлять европейское качество обслуживания всем, кто будет обращаться в онкоцентр.

На сьогодні ремонт та створення належних умов для пацієнтів продовжується і в старій будівлі онкоцентру. Нещодавно там повністю відновили оперблок на п’ять відділень.

Анна Почапська.