На Харківщині зводять медичні амбулаторії

7 Березня 2019

У селі Курилівка Куп’янського району будують нову сучасну медичну амбулаторію у рамках реформи сільської медицини. У Харківській області таких амбулаторій буде 50. Кожна з них із сучасним обладнанням та житлом для медиків.

Курилівка – одне з найбільших сіл Куп’янського району. У ньому проживає близько 3000 жителів. 20 років тому внаслідок нещасного випадку будівля сільської амбулаторії згоріла, тож лікарям довелося перебратися до приміщення спортивного залу.

Володимир Серпокрил, Курилівський сільський голова

Естественно, условия не подходят тем стандартам, которые должны быть для обслуживания населения. Мы сделали им и ремонт, и тепло, но тем не менее, это не то, что нужно. Данное сооружение, конечно же, соответствует всем требованиям современной медицины.

Роботи розпочали наприкінці минулого року. Наразі будівля площею 300 квадратних метрів повністю збудована. Тривають роботи з зведення покрівлі та проведення комунікацій. Для будівництва, говорить виконроб, використовують тільки високоякісні матеріали.

Олександр Логвінов, виконроб

Пеноблок – достаточно эффективный материал по теплопроводности. Сейчас все стараются сэкономить на отоплении и на услугах. Фасад идет утепленный и плюс сайдинг. Можно сказать, что для Куриловки – это будет ноу-хау. Таких не было у них еще фасадов и отделок.

Коли закінчать основні будівельні роботи, розпочнуть ремонт всередині та благоустрій території.

Благоустройство будет составлять: отмостка вокруг здания бетонная, здесь будет алея заходить пешеходная, в плитке тротуарной. Здесь вход тоже будет в плитке. Здесь будет у нас цветник перед входом.

Курилівська амбулаторія стане першою у Куп’янському районі, побудованою в рамках реформи сільської медицини. Загалом зведення амбулаторій розпочато ще у 7 районах області. Всі ці об’єкти знаходяться на особистому контролі голови області Юлії Світличної.

Вадим Данієлян, заступник голови Харківської облдержадміністрації

30 мы уже строим и 6 мы начнем. 30 амбулаторий, которые расположены в сельской местности Харьковской области. Амбулатории будут оснащены современным новым оборудованием. А также – мебелью и самое главное -эти амбулатории будут предусматривать жилье для врачей, которые тут будут работать.

Кожна квартира буде ізольованою, по 65 квадратних метрів та із власним виходом. Крім того, за лікарями буде закріплений автомобіль, аби медики могли виїжджати до маломобільних пацієнтів. Впровадження гідних умов для лікування пацієнтів як в містах, так і в сільській місцевості,  є одним із пріоритетів у роботі голови області Юлії Світличної.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.