На Харківщині зростає кількість програм, які фінансуються за кошти ЄС

11 Січня 2019

У Харківській області зростає кількість програм, які фінансуються за рахунок коштів Європейського союзу. Деякі з них працюють як міжнародна технічна допомога, але більшість – за рахунок того, що Україна підписала угоду про асоціацію і сплачує свій внесок до бюджету цих програм. Тому Харківщина активно використовує можливості соціальних впроваджень Європейського союзу. 

На території  області впроваджуються так звані програми технічної допомоги.

Надія Кривицька, директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержадміністрації 

Найбільша програма міжнародної технічної допомоги в сфері децентралізації в Україні – це «U-LEAD з Європою». Діють два основні компоненти – це підтримка розвитку місцевого самоврядування. Цей центр сприяє як створенню нових ОТГ, другий компонент, в якому Харківська область співпрацює – це створення Центрів надання адміністративних послуг.

ЦНАП у  Первомайську, Мереф’янська ОТГ та Старовірівська ОТГ отримують допомогу на створення та модернізацію ЦНАПів.  

Що стосується програм Європейського союзу, то є три найбільші програми у сфері культури.  

Надія Кривицька, директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону

Це програма ЄС “CreativeEurope”, освіти Erasmus+” та розвитку інновацій “Horizon 2020” запроваджувалися в Харківській області, проходили інформаційні дні за сприяння університету Каразіна. В Україні є офіси цих програм, вони інформували, які можливості є в України, ми отримали розширення можливостей Erasmus+. Очікуємо приєднання культурного сектору до програми «Креативна Європа».

Участь у 21 проекті беруть вісім вищих навчальних закладів Харківщини. Тематика проектів пов’язана із впровадженням європейських політик у різних галузях економіки – від інформаційних систем та екології до психології, розробки нових навчальних програм та студентських обмінів між університетами.

Проекти за програмою HORIZON працюють у галузі науки та технологій.  Науково-дослідні установи Харківської області беруть участь у проектах з досліджень та інновацій в галузі енергетичної безпеки, ядерних досліджень, авіації, захисту прав людини. У сфері безпеки європейські фахівці надавали консультативну допомогу для Національної поліції, ДСНС.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.