На Харківщині збільшено фінансування обласних соціальних програм

7 Березня 2019

На Харківщині збільшено фінансування обласних соціальних програм. На 5 мільйонів більше у порівнянні з минулим роком  виділено коштів для надання одноразової адресної матеріальної допомоги жителям області, які опинилися у скрутних умовах. Найчастіше ці гроші потрібні людям на лікування. В яких ще випадках жителі Харківщини можуть розраховувати на підтримку – розповів директор Департаменту соціального захисту населення Юрій Шпарага.

На виплату одноразової адресної матеріальної допомоги жителям області, які опинилися у скрутному становищі в обласні програмі цього року закладено 50 мільйонів гривень. Максимальна сума виплати сягає 20-ти тисяч. У переважній більшості люди звертаються по допомогу  на лікування. Профільна комісія  розглядає по 4 сотні таких заяв на тиждень. Реальна допомога тим, хто її потребує є одним із головних пріоритетів для голови області Юлії Світличної.

Юрій Шпарага,  директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

Відповідно до спільного розпорядження голови Харківської облдержадміністрації,  голови обласної ради, працює комісія, яка визначає, хто потребує допомоги на підставі поданих документів. Ретельно розглядаються всі подання. А саме – це подання і лікувальних закладів, це і обстеження житлових умов, це матеріальний стан. Довідка про доходи і таке інше. Дуже копітка робота і члени комісії визначають розмір цієї допомоги.

Юрій Шпарага зазначає, що подібні програми існують у кожній громаді, у кожному районі області і в самому місті Харків. Тож звертатися по допомогу люди можуть і на цих рівнях.  В обласному ж бюджеті, крім цього передбачені гроші на одноразову адресну матеріальну допомогу членам сімей загиблих учасників бойових дій на Донбасі.  Раз на рік 14 жовтня у День захисника України таким родинам, а також всім ветеранам антитерористичної операції  надається допомога з обласного бюджету.

Юрій Шпарага,  директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА

У Харківській області станом на сьогодні проживає 15 тисяч 40 учасників АТО, 300 членів сімей загиблих. І, на жаль, 201 – самі загиблі. Для цих громадян в обласному бюджеті виділена сума у розмірі 17 мільйонів гривень. І до річниці буде виплачено по 1, 5 тисяч гривень кожному учаснику АТО і по 5 тисяч – членам сімей загиблих.

Чимала увага приділяється у Харківській області і питанню оздоровлення та реабілітації учасників бойових дій та інших жителів області пільгової категорії. Санаторно-курортним лікуванням за рахунок обласного бюджету будуть охоплені особи з інвалідністю загального захворювання та інвалідністю з дитинства, ветерани війни та громадяни, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Юрій Шпарага,  директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА

Члені родин і самі чорнобильці, які віднесені до другої категорії, мають можливість пройти санаторно-курортне лікування у будь-якому санаторно-курортному закладі України. Проводиться відшкодування витрат на санаторно-курортне лікування.

Раз на рік виплачується матеріальна допомога й родинам загиблих учасників Революції Гідності.

Крім того, кошти передбачені й на виплати вдовам військовослужбовців, які загинули під час масових акцій громадського протесту в місті Київ з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, у вигляді  щомісячної допомоги на утримання дітей, відповідно до рішення обласної ради.

А до Дня Перемоги  одноразова матеріальна допомога буде виплачена особам з інвалідністю, отриманою внаслідок війни та безпосереднім  учасникам  Другої світової.

Юрій Шпарага,  директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА

Це традиція Харківської області – виплачувати учасникам, колись була термінологія Великої Вітчизняної, нині – учасники Другої Світової війни. Таких громадян у Харківській області станом на сьогодні трохи більше, ніж 700 осіб.

У цілому бюджет області на 2019-й рік експерти називають, як ніколи соціальним, адже за ініціативи губернатора Юлії Світличної, у ньому закладено безпрецедентні  кошти на підтримку соціальної  інфраструктури та соціальний захист населення.

 Анна Почапська, Ольга Шевченко, Віктор Сєріков.