На Харківщині завершився місячник добровільної здачі зброї

7 листопадаа 2019

На Харківщині завершився місячник добровільної здачі зброї. Розпочався він першого жовтня, зараз в поліції підбили підсумки  – говорять результати кращі, аніж минулого разу.

За час традиційного місячника добровільної здачі зброї до поліції принесли на сто п’ятдесят одиниць більше зброї, аніж під час аналогічної акції навесні. Усього за жовтень люди віддали правоохоронцям більше 2000 боєприпасів.

Владислав Штомпель, старший інспектор відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи  УПД ГУНП в Харківській області  

 Як правило, здається зброя часів Другої світової війни, це такі райони, як Ізюм, Вовчанськ, бувають здають міни по 10-15, гранати, знаходили цілі схрони зі зброєю, про раритетну зброю – такої інформації немає.

Люди принесли до поліції  509 одиниць вогнепальної зброї. З них нарізної армійських зразків – 65, з цих 65 – лише одна була раніше зареєстрована. Нарізної мисливської – 32 одиниці, з них  10 – незареєстрованої. Гладкоствольної мисливської – 297, з них 152 – незареєстровані. До речі, з загальної кількості зброї, що здали до поліції,  25 одиниць власники вирішили  зареєструвати на себе. Мається на увазі зброя не летального характеру.

Олексій Литвинов, завідувач кафедри кримінального права та кримінології ХНУВС 

Порядок достаточно простой, никаких сложностей нет, если ты не шизофреник, не болен психическим заболеванием, способен отдавать отчет своим действиям, обеспечить его сохранность – сейф, чтобы посторонние люди не имели доступ, и другим критериям, то спокойно подаешь документы.

Є категорія людей, які  також можуть мати зброю.

Владислав Штомпель старший інспектор відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи  УПД ГУНП в Харківській області  

У нашій країні не існує закону про зброю, всі відносини регулюються постановою та наказами МВС, травматичну зброю можуть мати правоохоронці судів, поліції, держслужбовці, також відносяться і журналісти.

Правоохоронці також нагадують, що незаконне володіння та зберігання зброї згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність на строк до 7 років.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.